Порошенко виграв у Шарія справу у Верховному Суді

П’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко виграв у Верховному Суді у справі за позовом Анатолія Шарія. Відповідна Постанова оприлюднена у Реєстрі судових рішень.

Як відомо, Шарій вимагав від Петра Порошенка спростування заяви, що він – «не український журналіст» і «працює на Росію».

Предметом позову стали слова Порошенка, сказані 10 січня 2019 року під час робочої поїздки у Рівне. Тоді п’ятого Президента України невідомий у юрбі людей запитав: «чому в Україні переслідуються українські журналісти, в тому числі відеоблогер Шарій?». Порошенко відповів: «Аж ніяк. Бо Шарій – не український журналіст… Тому що він працює на Росію».

13 травня 2020 року Печерський районний суд Києва задовольнив позов Шарія до Петра Порошенка про захист честі, гідності та ділової репутації. Печерський суд не побачив доказів, що блогер працює в інтересах Росії чи є російським журналістом. Суд зобов’язав Петра Порошенка спростовати цю інформацію, розмістивши спростування в «Урядовому кур’єрі», а також заплатити 1 537 гривень судового збору.

28 жовтня 2020 року Київський апеляційний суд скасував рішення Печерського суду.

Верховний Суд підтвердив позицію Київського апеляційного суду. 22 грудня Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду постановив залишити касаційну скаргу без задоволення, а оскаржуване судове рішення суду апеляційної інстанції – без змін.

Як зазначає рух «ЧЕСНО», на президентських виборах 2019 року Анатолій Шарій у другому турі підтримав Володимира Зеленського. 

Прихильники Шарія неодноразово були задіяні в провокаційних акціях проти Петра Порошенка.