Порошенко в інтерв´ю «Газеті виборчій»: Путін не може захопити Україну, тому він її хоче ліквідувати

У Кремлі усвідомлюють, що білоруський сценарій в Україні неможливий, тому Путін робить все, щоб ліквідувати українську державність. Про це п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко сказав в інтерв´ю головному редактору впливового польського видання «Газета виборча», громадському діячу та дисиденту Адаму Міхніку.

«Думаю, що в Путіна немає ілюзій, ніби білоруський сценарій спрацює в Україні. Путін думає по-іншому, ніж більшість людей. Я – колишній президент, ви – історична постать. Але ми звичайні люди. Путін позиціонує себе посередині між імператором і богом. І тому він приймає рішення: «якщо я не можу захопити Україну, то я маю її ліквідувати», – говорить Петро Порошенко. 

П’ятий Президент пояснює, що для цього Путін запускає процеси внутрішнього розколу в Україні. «Розрахунок йде на соціальні протести у східній частині України, яка буде обурена діями, чи краще сказати бездіяльністю влади Зеленського. Обурена наслідками енергетичної кризи, яка на нас насувається. І промислової кризи, коли в результаті захмарних цін на енергоносії зупиниться робота підприємств», – зазначає Петро Порошенко. 

«Він думає, що тоді Східна Україна має відійти йому, натомість західну частину він відпустить у ЄС. За Київ він хоче боротися, бо це «мать городов русских», – наголошує лідер партії. 

Порошенко також зазначив, що міграційна криза на кордонах Білорусі з країнами-членами ЄС – це теж спецоперація Кремля. 

«Міграційну кризу розв’язав не Лукашенко, а Путін. Тому санкції проти Лукашенка неефективні, бо він лише виконавець. Це як отримавши ударом палкою по голові, санкції застосувати не до того, хто вдарив, а до палки», – порівнює Порошенко.

«Сьогодні під загрозою знаходяться держави, які постраждали від міграційної кризи: Польща, Литва, Латвія, Естонія. Завтра ніхто не гарантує, що Республіка Сербська не прийме рішення про вихід зі складу Боснії та Герцеговини. Як наслідок ми отримаємо ще один конфлікт в середині Європи», – застерігає п’ятий Президент.