Після програшу у Високому суді Лондона Суркіс має компенсувати судові витрати: заява команди юристів Порошенка

29 грудня 2021 року Петро Порошенко оплатив частину гонорару за юридичні послуги відомій міжнародній юридичній фірмі, яка представляли його інтереси у справі за позовом Суркіса та пов’язаних з Суркісами компаній, що були вкладниками та пов’язаними особами Приватбанку.

Позов розглядався у Високому суді Лондона та стосувався надуманих претензій Суркісів як співвласників телеканалу, яким вони володіють з Коломойським та Медведчуком. Як раніше повідомлялося, у вересні 2021 року Високий суд Лондона оголосив рішення, яким визнав позов проти Порошенка та Гонтарєвої безпідставним.

На наше глибоке переконання, цей позов щодо телеканалу, власниками якого є, зокрема, Коломойський, сім’я Суркісів та Віктор Медведчук, було згенеровано виключно як частину стратегії Суркіса та його бізнес-партнерів у спорах з державою та Приватбанком. Порошенко та Гонтарєва змогли перешкодити цій стратегії та довести Високому суду Лондона повну безпідставність позову Суркіса.

Після цього адвокати Суркіса продовжували затягувати розгляд питання про компенсацію Петру Порошенку судових витрат. Як наслідок, Петро Порошенко прийняв рішення оплатити частину гонорару міжнародної юридичної фірми, яка представляла його інтереси, у розмірі 300 тис. фунтів або 11 млн грн за власні кошти ще до отримання компенсації від позивачів.

Загальна сума витрат відповідачів на захист у цій справа склала до 2 млн фунтів. Наразі Суркіс погодився компенсувати Петру Порошенку частину юридичних витрат, відповідний платіж має бути здійснений до 14 січня 2022 року.

Більше того, адвокати Суркіса підтвердили, що їх клієнт не має наміру оскаржувати рішення Високого суду Лондона. Цим Суркіс визнав безпідставність та надуманість свого позову проти Порошенка та Гонтарєвої. Додаткові платежі, що будуть компенсуватися Суркісом як наслідок безпідставного позову, будуть визначені сторонами або судом у подальшому.

Команда юристів Петра Порошенка