Освітяни та медики Львівщини: ми будемо в Києві з Порошенком

Освітяни і медики Львівщини виступили проти політичних переслідувань опозиції та її лідера п’ятого Президента України, лідера «Європейської Солідарності» Петра Порошенка. Разом з усіма небайдужими громадянами вони будуть зустрічати Порошенка, який повертається з-за кордону, у Києві.

Медики Львівщини зазначають, що вже понад два роки на передовій у боротьбі з ковідом щодня наражаються на небезпеку, але влада Зеленського досі не виплатила їм обіцяних надбавок до зарплати. Лікарі додають, що також ускладнює їх роботу повністю провалена владою інформаційна кампанія про важливість і необхідність вакцинації. Також не забезпеченість лікарень кисневими концентраторами змушувала пацієнтів часто самостійно шукати ці апарати.

«Гідне забезпечення умов праці, гідна заробітна плата медикам – це пріоритет цивілізованих демократичних країн. На жаль, Зеленський не продовжив ті реформи, які розпочав Петро Порошенко», – заявила голова первинної профспілкової організації комунального закладу «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф», депутатка Львівської районної ради від «Європейської Солідарності» Людмила Гера.

Заступник директора з медичної частини КНП «Городоцька центральна лікарня», депутат Львівської районної ради від «Європейської Солідарності» Анатолій Матківський також підкреслив, що питання забезпечення медицини – це пріоритет будь-якої європейської країни.

«Ми їдемо 17 січня в Київ, щоб відстояти право на життя в демократичній державі. Ми проти переслідувань. Ми приїдемо і вголос скажемо, про ті проблеми, які нині є в медицині та освіті», – наголосив він.

Освітяни також говорять про багато невирішений владою проблем галузі. Вчителі так і не дочекалися обіцяних чотирьох тисяч доларів зарплати від Зеленського. Передвиборчі обіцянки президента так і залишилися обіцянками. Через постійний брак фінансування освітня галузь втрачає молодих науковців, які їдуть працювати закордон. Як про загрозливу тенденцію вчителі також говорять і про неналежну підготовку до дистанційного навчання, яка вже за кілька років стане справжньою проблемою у навчанні дітей.

«Ми живемо в час гібридної війни і зараз маємо боротися з агресором, а не розколювати суспільство. Нам треба вчитися на власній історії», – вчитель історії ліцею номер 51 ім. Івана Франка Ольга Ігнатенко.

Вона додала, що контроль над засобами масової інформації і обмеження свободи слова – це крок назад і повернеться до часів Януковича.

«В нас єдиний ворог – це Росія, а політичні переслідування опозиції нині тільки на руку Кремлю», – заявила кандидатка біологічних наук, завідувачка кафедри екології ЛНУ, депутатка Львівської обласної ради з фракції «Європейська Солідарність» Звенислава Мамчур.

«Ми їдемо в Київ 17 січня – не просто зустріти Петра Порошенка, ми їдемо, щоб виступити проти політичних переслідувань!» – зазначила Звенислава Мамчур.

«Сьогодні вже йдеться не про захист Порошенка, а про захист демократії в Україні. І це має стати спільною справою опозиційних сил і громадянського суспільства. Тому так важливо усім показати нашу єдність у Києві 17-го січня», – наголосила Ольга Ігнатенко.