Чернівецька міськрада підтримала вимогу «ЄС» до влади щодо необхідності зміцнення обороноздатності країни

Депутати Чернівецької міської ради більшістю голосів підтримали ініційоване фракцією «Європейська Солідарність» звернення до центральних органів влади щодо необхідності зміцнення обороноздатності країни й підтримки створення системи територіальної оборони. Дане рішення підтримали 23 депутати.

У тексті звернення йдеться, що без фінансового та ресурсного забезпечення інститут територіальної оборони не зможе працювати, а боронити кордони України особливо необхідно у час, коли біля «воріт» зосереджено понад 100 тисяч військових Російської Федерації та розташовані сотні одиниць бронетехніки.

«Місцеві бюджети не здатні покрити самостійно видатки на територіальну оборону, на підготовку національного спротиву. Адже саме на місцеві бюджети покладено невластиві функції компенсації різниці тарифів. Зростання цін на енергоносії і наступне дорожчання товарів, робіт і послуг суттєво підвищують вартість соціальних програм, соціального захисту. Тим часом уже очевидно, що при плануванні Державного бюджету на 2022 рік Кабінет Міністрів України і Верховна Рада України заклали завищені показники доходів місцевих бюджетів, що підтверджується проміжними даними Державної Казначейської Служби за січень 2022 року», – Сергій Бостан.

«Обсяг міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам на виконання делегованих повноважень також не витримують жодної критики – вони значно занижені. Особливо кризова ситуація – на районному рівні. На жаль, політика чинної влади привела до того, що у районних бюджетах немає коштів навіть на забезпечення діяльності самих рад, а виключення районних бюджетів з системи горизонтального вирівнювання позбавляє районні ради можливості реально брати участь у заходах територіальної оборони», – підкреслив він.

Крім цього, Сергій Бостан закликав владу припинити політично вмотивоване переслідування.

«Ми закликаємо центральні органи влади відмовитись від практики використання політично мотивованого переслідування. Сьогодні і органи державної влади, і органи місцевого самоврядування, і армія, і громадянське суспільство – в одному окопі. І лише разом стримаємо ворога», – закликав голова фракції.

Також депутати міської ради 30 голосами підтримали протокольне рішення щодо розроблення цільової програми підтримки системи територіальної оборони Чернівецької міської громади, передбачити зміни до міського бюджету, виділивши кошти на виконання даної програми, яке ініціювала фракція «Європейська Солідарність».

«Надзвичайно важливо не допустити паніки, але бути готовими. Всі підрозділи територіальної оборони мають мати належне матеріально-технічне забезпечення, а стратегічно важливі оборонні об’єкти відповідати всім вимогам», – сказав він.