Петро Порошенко вшанував пам’ять жертв Голокосту: цей день нагадує, до чого може призвести ксенофобія, ненависть та шовінізм

77 років тому закрилась гітлерівська «фабрика смерті». В цей день 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті – Аушвіц-Біркенау. Бабин Яр, Собібор, Хелмно, Треблінка, Белжець, Майданек… все це – місця кривавого винищення мільйонів євреїв, ромів та представників інших національностей.

Масштаби цієї страшної трагедії важко осягнути: близько 6 мільйонів євреїв було знищено нацистами протягом Голокосту, з яких майже півтора мільйона – на території теперішньої України. Ці цифри – шокуючі.

Сьогодні Україна разом з усім світом вшановує пам’ять жертв Голокосту та молиться за тих, хто пройшов через пекло тотального знищення. Цей день – нагадування для нас, до чого може призвести політика антисемітизму, ксенофобії, ненависті та шовінізму.

І наш обов’язок – засвоїти цей урок історії та об’єднати зусилля, щоб не допустити повторення трагедій, подібних Голокосту. Ніколи знову. Вічна пам’ять безневинно закатованим жертвам…