Порошенко в інтерв’ю ВВС: суверенне право нашого народу – обирати своє майбутнє, і ми не дозволимо Путіну зробити Україну «пазлом» на карті Російської імперії

Мета Путіна – відновити Російську імперію, однак Україна сама обиратиме своє майбутнє. Про це п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко сказав в інтерв’ю BBC.  

«Всі бачать справжню мету Путіна, який хоче відновити Російську імперію, відновити Радянський Союз 2.0. Зараз ви повинні розуміти, що Україна є останнім пазлом на карті Путіна. І ця ситуація є надзвичайно небезпечною», – вважає Порошенко.

«Україні потрібна лише оборонна зброя, ми не демонструємо жодної найменшої причини для провокації. Протягом усіх цих років, особливо в 2014-2015, з боку Росії на нас направляли артилерію та ракетний вогонь. Вони вбивали наших солдатів, вони вбивали українців», – нагадав Порошенко.

«Ми не вперше зіштовхнулися з російським вторгненням та агресією, це триває  вже майже вісім років. Саме у 20-тих числах лютого, менш ніж за місяць, буде восьма річниця російської агресії. І це розпочалося у Криму, коли Путін не визнав присутність Росії на цій території, розповсюджуючи різноманітні фейки, а потім це саме відбулося на сході нашої країни», – нагадав Петро Порошенко.

«Це велике досягнення українців та всієї моєї команди, що ми врятували Україну у 2014-2015 роках. Тому що планом Путіна було розвалити Україну. Він офіційно визнав, що мав план створити Новоросію або Малоросію, забравши 9 з 25 областей України, та зробивши з них окремі держави. І ми зупинили Путінську агресію. І я пишаюся тим, що я як Верховний Головнокомандувач звільнив дві треті територій окупованого Донбасу та повернув їх під контроль України», – наголошує Порошенко.

«Суверенне право українського народу – обирати своє власне майбутнє. І в 2014 році він обрав та продовжує обирати європейське майбутнє: більше 65% українців зараз підтримують членство України в НАТО, а 75% українців підтримують членство в ЄС. Зараз ми боремося не лише за наш суверенітет та територіальну цілісність, ми боремося за нашу свободу, демократію та демократичні цінності. І згідно з 51 статтею статуту ООН, ми маємо суверенне право на самооборону», – наголошує п’ятий Президент.