Потрібно забезпечити всім необхідним на підрозділи тероборони – черкаські партійці і ветерани російсько-української війни звернулися до влади

Черкаські підрозділи територіальної оборони готуються і за необхідності встануть на захист України. Про це повідомив депутат Черкаської міської ради з фракції «ЄС», заступник командира бригади територіальної оборони Черкаської області Руслан Батир на брифінгу.

«Всі мають бути готові до надзвичайної ситуації. У кожній області мають бути бригади тероборони. У кожному районі має бути батальйон. У Черкаській області проводяться заходи, щоб в найкоротші терміни можна було сформувати діяльність батальйонів. Якщо говорити про Черкаси і Черкаський район, то в нас вже все формується», – сказав він.

«У принципі, бригади фактично укомплектовані, приходять досвідчені військовослужбовці, до 30% жінки. Решта питань залежатиме від того, яка складатиметься ситуація. Якщо потрібно, зберемо підрозділ і підемо підбивати кордон чи будемо окопуватись і тримати оборону», – додав Руслан Батир.

Керівник Черкаської територіальної організації партії «Європейська Солідарність», перший заступник голови облради Роман Сущенко наголосив, що влада досі не роз’яснила цивільному населенню як діяти у випадку ескалації з боку Росії. Також він зазначив, що Черкаська область на сьогодні має 66 ОТГ і в цих громадах немає посад, щоб хтось відповідав за цивільний захист населення.

«За нашою ініціативою створюється робоча депутатська група, яка контролюватиме і перевірятиме хід розгортання сил Тероборони та системи цивільного захисту, витрачання коштів. Ми також готуємо звернення до ВРУ і КМУ щодо перегляду бюджетної норми на цивільний захист населення, який становить 0,49 % бюджетів області і ОТГ. Відтак ОТГ виділяє копійки. До інформації вам: наша активність спонукала до зустрічі завтра Підгорного і Скічка щодо цього питання. Разом з тим, є домовленість ЄС з іншими патріотичними силами щодо проведення спільних публічних заходів», – каже Сущенко.

Ветеран російсько-української війни, засновник ГО «Черкаський союз учасників АТО» Олексій Колісник розповів, що батальйони тероборони будуть сформовані скоріше як легка піхота, без важкої бронетанкової техніки чи важкої артилерії.

«Батальйони будуть задіяні на охорону стратегічно важливих об’єктів, яких у Черкасах досить багато. Цих сил на утримання стратегічних об’єктів на перший час буде достатньо, а далі кожен другий повинен бути взяти в руки рушницю та охороняти свій дім і свою маленьку батьківщину», – додав він.

«Якщо ворог вдарить, то усіма засобами. Це буде зроблено, щоб навести хаос, щоб не дати оговтатися нам. Сьогодні ветерани гуртуються, вони мають певний бойовий досвід, і долучаються до формування тероборони. Окрім того, вони будуть формувати партизанські війська. Хочу сказати, що в Росії є повітряно-десантні війська, які за потреби швидко можуть тут опинитися. Тож активісти наших громадських організацій готові вступати і в лави тероборони, і в рух спротиву», – каже Олексій Колісник.

Ветеран російсько-української війни, керівник ГО «Брати по зброї» Олександр Тимошенко додав, що якщо на початок 2014 року була загроза російських військ з Криму та з боку Луганської і Донецької областей, то нині загроза з усіх пострадянських республік.

«Аналіз соцмереж та інтернету в цілому показує, що багато військ зосереджені навколо України. Зібрали все що можна, звезли до кордонів і брязкають зброєю, щоб показати світу, що вони хочуть ліпити Радянський Союз. Британське дипломатичне відомство звинуватило Росію у спробі привести до влади в Україні проросійських політиків та встановити маріонетковий режим у Києві. І хоч весь світ навряд чи пробачить Росії таку війну, та загалом, ворог непередбачений. І треба розуміти, що крім нас нашу державу ніхто не буде захищати», – каже Олександр Тимошенко.