Порошенко закликав інших членів НАТО брати приклад з Британії та США і дати Україні зброю – The Times

П’ятий Президент Петро Порошенко закликав інших членів НАТО брати приклад з британських та американських постачань зброї. Про це пише британське видання The Times у статті «Україна «повинна поводитися як Черчилль, щоб протистояти Росії», каже колишній Президент». 

Автор статті Ентоні Ллойд нагадує, що Порошенко очолював Україну під час її найгірших років війни з Росією. 

«Путін сприймає себе між імператором та Богом», сказав Порошенко The Times у Києві. «Він думає, що може робити все, що хоче. Він хоче відтворити «другу версію» Радянського Союзу, в якому Україна є лише частиною пазлу, без якої не може існувати мапа». 

Пропонуючи поради адміністрації Президента Зеленського, як краще підготувати народ до війни, Порошенко виділив Великобританію, як одну з провідних союзників України, і закликав роздроблену політичну еліту його країни наслідувати приклад коаліції військового часу Черчилля.

«Черчилль – мій приклад у цій ситуації. На початку Другої світової війни він був найактивнішим і критично налаштованим до своїх опонентів, однак він створив уряд національної єдності. Багатьом українським політикам слід дуже уважно вивчити британську історію та врахувати, що Черчилль є надзвичайно популярним в Україні», – сказав Порошенко. 

«Зеленський – мій опонент, але Путін – ворог України. Я готовий підставити плече уряду та Президенту, щоб підтримати Україну»,  

Британське видання констатує, що за врядування Зеленського Україна виглядає дуже погано підготовленою до війни.  Попри щотижневі зростання чисельності російських військ на півночі та сході України – нині на місцях зосереджені близько 70 батальйонних тактичних груп загальною чисельністю понад 127 000 солдат – та формування російських військово-морських сил на півдні, є мізерні свідчення широкомасштабної цивільної підготовки до конфлікту. 

Незважаючи на нещодавні поставки легкої протитанкової зброї та протитанкових ракетних комплексів «Джавелін», які Великобританія та США передали Україні, Порошенко відзначив значні прогалини у військовій та цивільній підготовці своєї країни. За його словами, армія, як і раніше, отримує низьку заробітну плату, сили територіальної оборони не підготовлені, а стратегічний резерв збройних сил небоєздатний.

«Солдати на лінії фронту одержують менше, ніж охоронець у супермаркеті. І ми маємо збільшити витрати на організацію сил територіальної оборони, щоб збільшити ціну, яку Путін платитиме за вторгнення. Кожен дім має бути проблемою для російських солдатів», – говорить Порошенко. 

Порошенко наголошує – постачання союзниками оборонної зброї в Україну може змінити ціну можливого вторгнення  для Росії.

«Маючи унікальний досвід з 2014 року, я можу сказати, що українські солдати можуть творити дива», – сказав він. «Їх краще забезпечити негайно, аніж потім. У 2022 році всі розуміють, що в цій ситуації вони інвестують у свою власну безпеку, а не лише безпеку України. Ніхто не знає де далі можуть з’явитися російські війська. Гельсінкі, Швеція, Норвегія, Балтика, Україна, Польща, Румунія. Так Путін перевіряє слабкість Заходу. Найкраща відповідь – показати, що Захід сильний і єдиний», – резюмує Петро Порошенко.