The Times: справа проти Порошенка може бути політичною вендетою Зеленського

Справа проти Петра Порошенка вкрай політизована і ризикує розколоти країну на тлі безпекової кризи  – про це пише британське видання The Times у статті «Україна «повинна поводитися як Черчилль, щоб протистояти Росії», каже колишній Президент». 

Автор статті Ентоні Ллойд нагадує, що будучи Президентом, Петро Порошенко очолював Україну під час її найгірших років війни з Росією. 

«Справа проти нього є вкрай політизованою та ризикує розколоти країну в той час, коли вона знаходиться під загрозою нападу. Втім, у дусі Черчилля, він закликав країну об’єднатися перед обличчям «імперських» амбіцій Москви», – пише видання. 

The Times зазначає, що справа проти Порошенка стривожила міжнародну спільноту, яка побоюється, що це може бути політичною вендетою Президента Зеленського.

Американські та європейські дипломати висловили свої занепокоєння з приводу кримінального переслідування людини, яка користується великою повагою за відновлення української армії у перші роки війни. Колишній прем’єр-міністр Швеції Карл Більдт описав звинувачення проти Порошенка, за які він може отримати до 15-ти років ув’язнення, як «очевидно політичні» і попередив, що ця справа може завдати величезних збитків Україні. 

Ця справа розділила і судову систему України. Генеральний прокурор країни ухилилась від підписання підозри Порошенку, а заступник прокурора, який зробив це натомість, був негайно занесений до неофіційного чорного списку Миротворця, будучи звинуваченим у проросійському колабораціонізмі.

Описуючи звинувачення проти нього як «незаконні», Порошенко сказав, що національна єдність необхідна для того, щоб амбіції Президента Путіна були знешкоджені.

«Я не можу сказати, що мені подобається Зеленський. І я впевнений, що не подобаюсь Зеленському. Але це не цікавить український народ. Вони хочуть побачити – коли Путін буде перед нашими дверима – нашу єдність. І зі свого боку я готовий її продемонструвати», – цитує газета Петра Порошенка.