Виступ співголови фракції «Європейська Солідарність» Артура Герасимова на Погоджувальній раді

Зараз увесь цивілізований світ перебуває в шоці після так званої пресконференції Зеленського для іноземних ЗМІ. Вперше з часів Януковича українська влада заговорила в унісон з Кремлем.

І це попри дані розвідок союзників про підготовку російських військ до можливого повномасштабного вторгнення.

У цей час Зеленський, замість подяки і консолідації зусиль з партнерами, збирає іноземних журналістів, щоб звинуватити США в «перебільшенні» загрози з боку Росії.

Не дивно, що «путіноїди» вже активно цитують Зеленського. І немає жодних сумнівів, що тепер Кремль використає це під час Радбезу ООН, який скликав Білий дім для підтримки нашої держави. Знаєте, коли востаннє Росія посилалась на позицію української влади в ООН? Коли цитувала лист Януковича, де той запрошував російську армію в Україну!

А тепер сама Україна заперечує загрозу агресії проти себе.

І питання в тому, чи дійсно влада настільки неадекватна, щоб зіпсувати відносини із США як ключовим партнером посеред безпекової, економічної та енергетичної кризи? Чи це свідомий крок для подальшого руйнування відносин із західними союзниками, який втілюють ті самі російські «кроти», які зірвали затримання вагнерівців. Коли вже в Європарламенті починають говорити, що українська влада «під наркотиками», це вже серйозно.

Але «Європейська Солідарність» хоче наголосити – Україна це не Зеленський, українці чудово розуміють – хто наші друзі, а хто ворог та окупант. І ми щиро дякуємо нашим друзям за надану військову допомогу і політичну підтримку. А влада має вийняти голову з асфальту і почати допомагати країні в зміцненні обороноздатності. Треба негайно виділити додатково 50 млрд на оборону. Для цього ми вимагаємо прийняти зміни до бюджету 6542 щодо збільшення видатків на армію та зміцнення обороноздатності держави. І просимо поставити це на голосування Погоджувальної ради.

За ці кошти мусимо забезпечити Збройні Сили усім необхідним та суттєво підвищити зарплати військовослужбовцям, бо зараз вантажник отримує більше командира танку.

А вам не дивно, що проти виділення додаткових мільярдів на оборону виступає саме команда Зеленського? Натомість, усі зусилля влада спрямувала на вибіркове правосуддя та політичні переслідування опозиції і її лідера Петра Порошенка.

І для чого? Щоб перешкодити політичній та міжнародній діяльності Порошенка – яскравий доказ те, що його сьогодні тут немає. І той факт, що Порошенку завадили зустрітись з НАТО в Брюсселі – багато говорить про пріоритети цієї влади.

Єдність – ось що сьогодні потребує Україна. Союзники закликають нас до єдності, опозиція закликає до єдності, а влада навпаки розколює суспільство.

І поки влада переслідує опозицію, волонтерів і ганяється за патріотами – справжні злочинці із Зе-команди залишаються безкарними. Юрченко – досі на волі, Трухін – на волі, Юзік – на волі. Навіть депутата Зеленського Кузьміних не взяли під варту після того, як затримали під час одержання хабаря.

А поки вони крадуть шаленими темпами, влада шаленими темпами програє виклик за викликом, які постають перед Україною.

Звітували, що «взяли під контроль» епідемію. Натомість в нас вже понад сто тисяч загиблих від ковіду! Бо влада розкрадала антиковідний фонд. Тому ми вимагаємо створити ТСК, яка з’ясує куди витратили виділені парламентом десятки мільярдів. Це – 6353. Також просимо поставити на голосування Погоджувальної.

Казали, що немає проблем в енергетиці – а українці змушені регулярно сидіти без світла та тепла через так звані планові відключення. Підприємства одне за іншим заявляють про зупинку виробництва через захмарні тарифи.

Казали, що немає проблем в економіці, а зростання цін перевищує усі можливі та неможливі межі. І продуктовими картками це не вирішити. Державний борг зростає, а Національний банк, як за Януковича, спалює золотовалютні резерви для підтримки курсу. Дохазяйнувалися.

Також «Європейська Солідарність» категорично проти так званого карантину в парламенті. Депутати тільки повернулись після найдовших за останні 10 років зимових канікул – і знову тікають. Саме тому вимагаємо терміново зареєструвати і проголосувати постанову «Європейської Солідарності» про зміни до календарного плану. В такі часи парламент має працювати, а не тікати з поля бою.

І насамкінець. Просимо скликати позачергове закрите засідання ВРУ, на яке запросити Зеленського і запитати його, чи він взагалі щось робить для подолання викликів, які сьогодні стоять перед українською державою.