Герасимов: за часів нашої команди Мінські угоди були кувалдою, якою ми били Путіна по голові, а тепер це молоток, яким б’ють по пальцям самих себе

Росія завершує руйнування Мінських угод, таким чином Україна має право відмовитись від своїх зобов’язань. Про це під час виступу у Верховній Раді сказав співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов.

«З 2019 року Росія засмітила Донбас сотнями тисяч російських паспортів, провела незаконне голосування до Держдуми, економічно поглинає окуповані райони, в режимі нон-стоп постачає зброю. Сьогодні Держдума отримала команду визнавати псевдо республіки. Так Росія завершує руйнування Мінських угод. Тим самим дає Україні повне право відмовитися від своїх зобов’язань. Нам слід повідомити про це партнерів», – зазначає Герасимов.

«Це не означає, що ми цим правом маємо скористатися негайно. Треба знайти альтернативу в рамках політико-дипломатичного врегулювання. Мінські угоди були єдино правильним рішенням для 2014-2015 років, вони зупинили наступ росіян, дали нам час, цілі роки на відновлення і зміцнення армії. На них грунтується система санкцій проти РФ, які Росію послаблюють і яких вона так хоче позбутися», – констатує співголова фракції.

«Разом з Францією та Німеччиною ми погодили дорожню карту з пріоритетами безпекових питань, напрацювали план введення блакитних шоломів ООН. На жаль, Зеленський відкинув цю ідею. А його згода на путінську редакцію формули Штайнмаєра поставила політичні питання поперед безпекових. За часів нашої команди Мінські угоди були кувалдою, якою ми били Путіна по голові. Після нас перетворилися на молоток, яким цюкають по пальцям самих себе. Це інструмент, яким або вмієш користуватися або ні», – наголошує Герасимов.

«Зеленський обіцяв запропонувати інший формат, за наявності раціонального зерна ми готові його підтримувати. Так само він не раз обіцяв дотримуватися Мінських угод, і тут теж шанс все ще не втрачений. В його основі – дорожня карта і миротворці. І тут ми теж готові до діалогу», – зауважує Артур Герасимов.

«Вважаємо неприйнятним повернення до Будапештського меморандуму, одним з його підписантів, нагадаю, хто забув, є Росія. Якою головою клюнув російський орел того, хто радить просити гарантії миру у самої Росії? Гарантія безпеки – це не Будапештський меморандум, а Вашингтонський договір – це про НАТО, хто не знає», – резюмує Герасимов.

Співголова  фракції також нагадав, що «Європейська Солідарність» вимагає звільнити посла Пристайка за його заяву про готовність України відмовитись від курсу на вступ до НАТО.