Депутати Запорізької облради не підтримали пропозицію «ЄС» припинити депутатські повноваження колаборанта Євгена Балицького

15 березня на позачерговій сесії Запорізької обласної ради не підтримала ініційований фракцією «Європейська Солідарність» проєкт рішення «Про припинення повноважень депутата Запорізької обласної ради Євгена Балицького».

Однак, голова Запорізької обласної ради Олена Жук питання про вилучення мандату у опоблоківця Євгена Балицького відмовилася навіть включати до порядку денного. Вона вмотивувала це тим, що проти Балицького поки що немає жодної кримінальної справи. За її словами, з цього питання одразу буде скликано позачергову сесію, як тільки облрада дочекається реакції правоохоронних органів на протизаконні дії Євгена Балицького.

Голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко наголосив, що в нинішніх військових умовах обласна влада має показувати свою чітку позицію, не зважаючи на формальності.

«В умовах війни не може бути напівтонів, і кожен має розуміти хто йому друг, а хто – ворог. В такій ситуації, звичайно, обласна рада мала засвідчити свою принципову позицію щодо неприйняття будь-яких проявів колабораціонізму та співпраці з російським окупантом. Це мало дати чіткий сигнал й українцям, які потерпають від дій агресора, й правоохоронним органам, й українським захисникам, що дії депутата Євгена Балицького – це колабораціонізм, що він – ворог, а тому влада зробить все, щоб він поніс швидке й жорстке покарання.

Але, на жаль, сьогодні ми не побачили розуміння та підтримки від керівництва обласної ради. Щиро сподіваюсь, що вони якнайшвидше передумають й позбавлять Балицького депутатського мандату. Бо буде дещо негарне, коли в його некролозі буде зазначено «депутат Запорізької обласної ради», – прокоментував Ігор Артюшенко.

Також на сесії депутат фракції «Європейська Солідарність» Олег Чернов запропонував депутатам від Оппоблоку вийти з фракції, тим самим продемонструвавши свою громадянську позицію на підтримку України, однак це так само не знайшло підтримки серед депутатів.

«Ми хотіли б знати, яка у них позиція, ми хочемо знати, чи підтримують вони Україну, я не вимагаю у них скласти мандати, але я вимагаю у них заявити свою позицію щодо держави-агресора.

Голосування має показати, хто дотримується проукраїнської позиції, а хто хоче пересидіти і побачити, як воно буде далі», – заявив Олег Чернов.

Як відомо, саме за підтримки Євгена Балицького, його помічниця, депутатка Мелітопольської міської ради декількох скликань від партії «Опозиційний блок» Галина Данильченко 12 березня заявила про створення окупаційної адміністрації в м. Мелітополь та оголосила себе її керівником. Серед іншого вона закликала мешканців міста до колабораціонізму та припинення спротиву російському окупанту, називаючи патріотично налаштованих українців «екстремістами» та «провокаторами». Сам Євген Балицький, який давно відомий своєю антиукраїнською позицією, є організатором ФСБшної акції «Безсмертний полк» та роботою на російського агресора. На сайті Мелітопольської міської ради зазначено, що Євген Балицький сьогодні відповідає за загальну комунікацію з ФСБ, Росгвардією, ГУ ГШ ЗС РФ.