Всі, хто співпрацює з ворогом, понесуть відповідальність – Синютка

Кожен, хто співпрацює і допомагає ворожій російській армії в Україні, буде притягнутий до відповідальності. Про це сказав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка.

«Ми впродовж тривалого часу вимагали в парламенті прийняття закону про колабораціонізм. І, на жаль, тільки війна примусила народних депутатів підтримати нашу пропозицію. Але добре, що це є. І добре, що ми сьогодні можемо колаборантів притягувати до відповідальності», – зауважив депутат.

«Ми підтримуємо заборону проросійських сил, ми підтримуємо заборону п’ятої московської колони. Сьогодні ми ще не знаємо поіменно тих людей, які допомагають окупантам. Але все одно вони все одно постануть перед українським судом. Вони будуть відповідати за свої злочини і діяння», – підкреслив Синютка.

За його словами, йдеться про окуповані території, де надзвичайно гидко бачити людей обраних у незалежній українській державі, які йдуть на співпрацю з ворогом.

«Я переконаний, що не треба чекати завершення військових дій на цих територіях. Справедливе правосуддя їх дістане ще набагато швидше. І буде це на територіях і Херсонщини, і Запоріжжя, і Луганщини, які сьогодні окуповані ворогом, де посадові особи пішли на співпрацю з окупантом», – зазначив він.

«Те ж саме буде стосуватися і території, яка сьогодні контролюється українською владою. Ми прекрасно розуміємо, що не тільки ті, хто працюють коригувальниками вогню, не тільки ті, хто здають інформацію про місце розташування українських підрозділів і значимих об`єктів, а й ті, які сьогодні сіють московську пропаганду, сіють розбрат, не дають монолітності, єдності перемогти рашистів – теж повинні відповідати», – наголосив депутат.

Синютка зауважив, що представники партії ОПЗЖ займають значне місце у такій співпраці з окупантами.

Також він додав, що зараз фракції ОПЗЖ заявляють про свій саморозпуск, а депутати виходять з ОПЗЖ.

«Європейська Солідарність» виступала, виступає і буде виступати за повну заборону московських сил в Україні і за відповідальність тих, хто пішов на співпрацю з ворогом», – підкреслив Синютка.