Депутатки «Європейської Солідарності» про численні переговори у США: закликали союзників надати Україні більше зброї і посилити санкції проти росії

Депутатки «Європейської Солідарності» під час робочої поїздки до США побачили двопартійну підтримку України і просили надати більше зброї для захисту країни, фінансову допомогу і запровадження ембарго на поставку нафти і газу з росії.

«Парламентський жіночий десант у США провів три надзвичайно інтенсивні дні, програми, яка була реалізована за ці дні, вистачило б навіть на кілька тижнів», – сказала в коментарі народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність», Голова комітету з питань інтеграції до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Ми зустрічалися з великою кількістю конгресменів, сенаторів, працювали з групами депутатів, які очолюють різні комітети, зокрема закородонних справ у Палаті представників і Сенаті, із спікером Палати представників Ненсі Пелосі, заступницею держсекретаря Вікторією Нуланд, великою кількістю громадських організацій і аналітичних центрів США», – повідомила депутатка.

«Ми бачили абсолютно двопартійну повноцінну підтримку України, ми бачили як на нас реагують прості громадяни США, які висловлювали підтримку Україні і тому подвигу, який сьогодні творять ЗСУ і українське суспільство», – додала вона.

Климпуш-Цинцадзе наголосила, що головним завданням делегації було донести політикуму, виконавчій владі, представникам громадянського суспільства та медіа, що Україна бореться сьогодні не тільки за своє виживання, за демократію, але і веде війну за вільний світ.

Саме тому, на переконання Климпуш-Цинцадзе, Україна потребує додаткової підтримки.

«Підтримка насамперед потрібна у наданні якомога швидше і повноцінніше різних типів зброї, від літаків, ППО до танків, артилерійських систем і засобів захисту для кожного захисника», – зауважила представниця «Європейської Солідарності».

Другий серйозний напрямок – це посилення санкцій і закриття тих лазівок, якими сьогодні користується росія щодо вже накладених санкцій.

«Ми розуміємо, що потрібне додаткове залучення не тільки США, а й європейських партнерів і інших країн вільного світу для того, щоб ці санкції повноцінно працювали і зосереджували на банківському секторі, який весь має бути відлучений від фінансової системи світу. На тому, щоб ембарго на закупівлю нафти і газу з РФ було накладено не тільки з боку США, а й ЄС. Для цього США можуть зробити більше, забезпечивши додаткові надходження до Європи цих енергетичних ресурсів», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

«Ми наголошували, що жоден російський корабель не має права зайти в жоден порт, що особистісні санкції, накладені на велику кількість російських олігархів і можновладців, мають посилитися арештом і замороженнях їхніх активів і власності», – сказала депутатка.

За її словами, депутатки «Європейської Солідарності» також просили фінансову допомогу Україні, бо економіка руйнується війною і немає можливості проводити повноцінну економічну активність.

«Все це потрібно нагально, вже на вчора. Це теж було наше наполягання», – додала вона.

У свою чергу, народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова зазначила, що в ході візиту депутатки закликали неурядові організації працювати в областях, які потребують гуманітарної допомоги.

«Ми повідомили про всі військові злочини, які путін і його вбивці творять на нашій землі від вбивства дітей – немовлят до згвалтування жінок і викрадення наших людей», – сказала вона.

«Ми говоримо про те, що свобода має бути забезпечена зброєю. Гуманітарна допомога номер один – це зброя для того, щоб захистити наших громадян», – наголосила депутатка.