Порошенко в ефірі MSNBC: сьогодні росія хоче Крим і Донбас, а завтра захоче Аляску

Петро Порошенко в ефірі американського телеканалу MSNBC пояснив, чому не можна йти на вимоги путіна щодо українських територій на прикладі Аляски. 

На запитання, чи можуть Крим та Донбас бути частиною поступок країні-агресору задля миру, Порошенко відповів: «А чи можливі перевомини щодо Аляски, якби росія її зажадала у контексті глобальної безпеки? Росія не має жодних підстав, нуль, вимагати Донбас, як і не має їх щодо Аляски», – сказав Порошенко. 

«Якщо ми дозволимо говорити путіну мовою ультиматумів, ця війна ніколи не завершиться. Путін ніколи не зупиниться. І ми вважаємо, що це є абсолютно неприйнятним – погодитися з прецедентом можливості зміни кордонів з використанням сили у ХХІ сторіччі. Однозначно це не є прийнятним. І однозначно Путін повинен вивести свої війська», – наголошує п’ятий Президент. 

«Ми можемо це зробити з потужною підтримкою Вільного світу. Прошу вас, запустіть так само, як ви це робили за часів Другої світової війни, Ленд-ліз. Відкрийте другий фронт за принципом «все, окрім солдатів», – від санкцій до ембарго. За таких умов я є абсолютно впевнений, що Путін не зможе піти далі і буде вимушений вивести російські війська з нашої території», – вважає Порошенко. 

«Нам потрібні протиповітряні системи оборони, адже ми не маємо дарувати їм перевагу у повітряному просторі, над цивільними обʼєктами, над атомними енергостанціями. Така зброя становила б значний елемент на шляху до нашої перемоги», – вкотре наголосив Петро Порошенко. 

«Однозначно нам потрібні також протитанкові системи озброєнь, ракетні системи, танки та бронетехніка. Як Верховний Головнокомандувач країни протягом 5 років я можу вам сказати, що такі системи і техніка, важкі озброєння, тисяча навіть бронемашин, може кардинально змінити картину цієї війни. Будь-ласка, допоможіть нам врятувати вас», – закликав Порошенко.