У Холодному Яру на Черкащині попрощались із захисником України, командиром підрозділу «Фрайкор» Георгієм Тарасенком

У Холодному Яру на Черкащині провели в останню путь захисника України, командира добровольчого підрозділу «Фрайкор» Георгія Тарасенка, який загинув, захищаючи Харківщину від російських окупантів.

Побратими та друзі Георгія Тарасенка виконали його останню волю – поховати в історичному урочищі Холодний Яр, де свого часу почалося гайдамацьке повстання, на плато біля Мотронинського монастиря, поряд із пам’ятником загиблим воїнам 93-ї бригади «Холодний Яр».

«Холодний Яр «прийняв в свої обійми» Георгія Тарасенко, як Воїна, як Героя, як Борця за вільну Україну. Зранку Гайдамацький став місцем освячення зброї для наших захисників, які відправляються на ротацію. Під час відспівування в Ілльнській церкві в Суботові до нас залетів голуб. Він кружляв над іконостасом. Шумів крилами і наче казав від імені Жори – все буде Україна, адже я з вами», – написала народна депутатка Ірина Фріз. Вона подякувала черкаським партійцям за організаційну підтримку.

«Ввечері біля велетня Дуба Максима Залізняка освячували зброю побратими Жори, які присягалися бити ворога до останнього. Біль, ненавість, помста стали цементом нашої боротьби за волю, за державу, за майбутнє», – пише Фріз.

«Жора був вільною людиною як за думками, так і за діями. Він був вільним і боровся за волю кожного з нас. Вільна країна – це його боротьба, яку всі ми продовжимо з честю і пам’яттю про Нього. Тримай над Україною небо і борися за нас там, щоб ми перемогли тут», – написала народна депутатка.

«Сьогодні на Черкащині ми ховали справжнього героя. Сильну, відважну людину Георгія Тарасенка, який загинув кілька днів тому, звільняючи околиці Харкова від російських загарбників. Людину-лідера, ватажка добровольчого підрозділу «Фрайкон». Він, історик за освітою, обрав саме Холодний Яр своїм місцем останнього спочину, залишивши заповіт», – говорить колишній в’язень Кремля, перший заступник голови Черкаської облради Роман Сущенко.

«Сьогодні тут, біля цього пам’ятного знаку 93-ій холодноярівській бригаді, ми попрощалися з ним, були його рідні, побратими, громада, представники духовенства. Зробили за християнським обрядом прощання, з усіма військовими почестями», – додав він.

«Це сильна людина, яка своїми вчинками довела незламність духу, незламність гайдамаків, які тут колись боронили нашу державу, повставали проти несправедливості, яка до сьогодні не має терміну давності», – наголосив Сущенко.