Порошенко в ефірі британського телеканалу закликав не вірити в деескалацію від путіна: це лише слова, не дії

Петро Порошенко в ефірі британського телеканалу GB News закликав не вірити заявам росії про деескалацію. Він наголосив – щоразу, коли представники країни-агресора обіцяють знизити інтенсивність обстрілів, на українські міста падає більше бомб і ракет. 

«Деескалація «а-ля путін» – це слова без дій. Саме у той момент, коли путін заявив про зменшення інтенсивності діяльності російських військ на київському напрямку,  активізувалися артилерійські обстріли, обстріли із систем залпового вогню», – говорить Порошенко. 

«Ось прямо поряд зі мною можна побачити житловий масив, який був атакований крилатими ракетами росії. Вони нас атакують постійно. Крилата ракета буквально 15 хвилин тому була спрямована прямо проти центру міста, центру столичного Києва. І хоча ми спостерігаємо певний відступ російських військ на північному напрямку, ваша розвідка та генералітет НАТО кажуть про те, що це не більше ніж перегрупування», – пояснює п’ятий Президент. 

«Путін не зупиняється. Він заявив премʼєр-міністру Італії, що ще не час для припинення вогню. І я знаю, що це значить», – зауважує Порошенко.

«Трагедія України, трагедія Маріуполя, трагедія передмість Києва – Ірпеня, Гостомеля, Бучі, Ворзеля – полягає в тому, що Путін є навіть гіршим за нацистських злочинців. Ті атаки, які сьогодні ми переживаємо в Україні, інколи навіть гірші за ті, що мали місце за часів Другої світової війни», – констатує Порошенко.

«Путін вже втратив в Україні третину російського контингенту. А також 17,5 тисяч російських солдатів. Солдатів, яких було вбито тут, і які тут залишаться тепер назавжди, бо вони прийшли вбивати українців. Більше 40 тис російських військових отримали поранення. Вони втратили тут 266 літаків та гелікоптерів, а також більше 3 тисяч танків та бойових броньованих машин. Ось від чого Україна вже врятувала Європу. Ось як Україна рятує світ», – наголошує Петро Порошенко.