Спрощена система оподаткування зараз значно розширена – Южаніна

Парламент спростив правила переходу та роботи на спрощеній системі оподаткування для українського бізнесу, щоб забезпечити його функціонування в умовах війни. Про це заявила народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна в коментарі журналістам.

«Зараз спрощена система оподаткування значно розширена. Третя група, на якій могли перебувати тільки фізичні особи і юридичні особи із найнятими працівниками не більше 20 осіб і з обмеженим обсягом реалізації на рік в 7 мільйонів, зараз без обмеження кількості найнятих. І до сьогодні було обмеження щодо граничного обсягу в 10 мільярдів річних. Сьогодні знято навіть це обмеження для того, щоб всі виробничі підприємства, торгівельні мережі могли переходити на 3 групу зі сплатою податку 2% з обороту», – сказала вона.

«При цьому всі платники податків, які були платниками податку на додану вартість, їхня реєстрація призупиняється. Зараз все спрямовано на те, щоб спростити звітність, методику обрахування податку і до цього підведена велика кількість норм. Це стосується, наприклад, митних процедур. 1-3 група спрощеної системи оподаткування зараз звільняється при ввезенні товарів на митну територію України від ПДВ, акцизу, ввізного мита і відбувається декларування лише за попередньою декларацією. Це спрощена декларація, яка складається для ввезення товару», – додала народна депутатка.

Крім цього, Южаніна наголосила, що Україна має зберегти виробництво готової продукції.

«Зараз розірвалося багато ланцюгів, які були вибудувані підприємцями. Вони, в основному, брали свій товар десь у великих гуртівнях, не виїжджаючи за кордон. Зараз це все розпалося, тому нам треба дати можливість людям ввозити товари, продукцію, але треба і подумати, щоб наш власний виробничий потенціал залишався. Ми будемо про це говорити з регіонами, щоб не втратити власну зацікавленість на виробництво в Україні готової продукції», – сказала вона.

Також народна депутатка зазначила, що ФОПів звільнили від сплати ЄСВ за себе.

«Зараз 1-3 група ФОПів звільнені від сплати єдиного соціального внеску за себе. Що стосується найнятих працівників, то єдиний соціальний внесок не сплачується лише за тих осіб, які призвані в ЗСУ», – пояснила Южаніна.

«У нас зараз вся політика зав’язана на тому, щоб перші труднощі, які були при розмитненні вантажів гуманітарних і різних груп товарів, до яких були обмеження, всі ці обмеження зараз зняті. Якщо виникають питання, то треба швидко врегульовувати ці процеси, щоб країна цю міць, яку ми демонструємо, показала у всіх питаннях», – підкреслила Южаніна.