Порошенко: головний прорахунок путіна – це нова українська армія, яку ми збудували

План путіна захопити Україну за три дні не вдався через те, що українська армія зразка 14-го року і українська армія зразка 22-го року – це дві різні армії. Про це в ексклюзивному інтерв´ю на телеканалі «Прямий» сказав Петро Порошенко. 

«Прорахувався путін тому, що це абсолютно унікальна і нова армія. Армія, яку Україна збудувала за вісім років. Уявіть собі, що в 2014 році не знали, що таке натівські стандарти. За законом вхід до приміщення Генерального штабу МО офіцеру з країн – членів  НАТО був заборонений законом. Українським військовим зразка 2013 року казали: «у вас половина корупціонерів, половина агентів ФСБ, і тому з вами ніхто не буде працювати», – нагадав Порошенко.

«Слова «Джевелін», «Байрактар», «Верба», «Вільха», «Нептун» і величезна кількість інших зразків озброєння, «Стугна», «Корсар» – вночі розбуди, і ми це знаємо. Я хочу наголосити, що в 2014 році нічого цього не було. Були один чи два дослідницькі зразки одного чи двух продуктів – і армія  не мала всього цього», – говорить п’ятий Президент.

«На сьогоднішній день армія озброєна, армія нагодована, армія, в тому числі величезними зусиллями волонтерів, одягнута і захищена – це кардинально змінила хід війни і є причиною того, що путін прорахувався», – констатує Порошенко.

«А ще причиною є єдність українського суспільства», – переконаний Порошенко. 

«Я схиляю голову перед мужністю українських захисників, перед рішучістю і самовідданістю українських добровольців, волонтерів, рятівників, поліціянтів, співробітників спецслужб і врешті-решт українського народу, який продемонстрував ці дива. Я думаю, що ми здивували світ, ми здивували путіна. І  ми точно не здивували себе, бо ми знали – хто ми є», – переконаний Петро Порошенко.