Порошенко закликав запровадити санкції проти рпц та її очільника Гудняєва (кіріла)

Петро Порошенко закликає світ запровадити санкції проти російської православної церкви та її очільника Гундяєва (кіріла) за участь у воєнних злочинах та геноцид українців. Про це він сказав у відеозверненні. Порошенко вважає, що Україна має показати приклад, неухильно виконуючи закони. 

«На жаль, в ході російсько-української війни російська православна церква виявила себе як організація, яка безпосередньо бере участь у воєнних злочинах та геноциді українців, разом із путінськими політиками і військовими злочинцями», – констатує Порошенко. 

«Ми маємо всі свідчення, журналістські розслідування, докази про безпосередню участь рпц у депортації українських громадян до росії, примусовому розміщенні їх на території своїх приходів і перешкоджанні виїзду українських громадян у треті країни або поверненню до України. Це все – прямі злочини проти українців, тортури та порушення прав і свобод людини», – наголошує п’ятий Президент.

«Предстоятель рпц кіріл (Владімір Гундяєв) неодноразово публічно підтримував злочини рф проти нашої держави, публічно «благословляючи» агресорів», – нагадав Порошенко.

«Ми закликаємо світ застосувати санкції проти рпц як організації – посібника тероризму і співучасника геноциду, а також проти її предстоятеля – Владіміра Гундяєва та інших представників керівництва. Сьогодні є всі підстави накласти арешт на майно і рахунки рпц і її керівництва, які знаходяться за межами рф, і передбачити механізм спрямування їх для покриття витрат відбудови України. І це має бути зроблено негайно», – переконаний Петро Порошенко.

За його словами, Україна має показати приклад, неухильно виконуючи положення уже прийнятих законів:

  • Про обов‘язок московської церкви офіційно, в назві повідомляти про належність до москви і не дурити людей;
  • Про боротьбу з колабораціонізмом і поширенням меседжів ворога – проти конкретних священнослужителів, у тому числі і високого рангу, які співпрацюють з агресором або поширюють ворожу отруту в уми людей;
  • Про недопущення перешкоджань у об‘єднанні громад у Православній Церкві України.

«І ми маємо зробити все, щоб служителі російської церкви, які виправдовують геноцид, беруть в ньому участь, відповіли перед судом людським перед тим, як їх засудить Суд Божий», – резюмує Петро Порошенко.