Порошенко на засіданні Бюро політичної групи ЄНП в Європарламенті закликав ізолювати росію і притягнути режим путіна до відповідальності

Петро Порошенко на запрошення керівництва Європейської народної партії взяв участь у засіданні Бюро політичної групи ЄНП в Європарламенті.

«Війна проти України, яку розпочав путін, обʼєднала всіх наших союзників. В Європейській народній партії, найбільшій політичній сімʼї Обʼєднаної Європи, твердо стоять на позиціях підтримки України та активно підштовхують свої уряди до більшої допомоги нашій державі», – зазначає п’ятий Президент.

Порошенко назвав 5 головних передумов для перемоги України над російською агресією:

1 – більше міжнародної солідарності та політичної підтримки України.

2 – більш руйнівні санкції проти Росії! Щодня – нові санкції. Нам потрібне нафтове ембарго, потім газове.

3 – нові оборонні та наступальні засоби захисту та звільнення українських територій від російських загарбників. 

4 – більше фінансово-економічної допомоги на повоєнну відбудову України (ініціатива створення так званого плану Маршалла 2.0).

5 – швидке надання Україні статусу країни-кандидата на членство в ЄС та початок передвступних переговорів до кінця 2022 року.

«У своєму виступі наголосив на тому, що сьогоднішня боротьба України — це і боротьба всієї Європи, перемогти в якій наш спільний обовʼязок та історична місія. Більше зброї Україні, більше санкцій та неминуча ізоляція росії на світовій арені та в торговельних звʼязках є формулою нашої перемоги», – наголосив Порошенко. П’ятий Президент закликав надати Україні засоби ППО, безпілотники, артилерійські системи, танки та реактивні системи залпового вогню, бойову авіацію та проти корабельні ракети.

«Сьогодні Україна своїм прикладом демонструє, що демократія вміє і має боротися за свої принципи, цінності та правила, навіть на полі бою. Автократія і диктатура приречені на поразку. За злочини проти людяності та військові злочини в Україні всі винні в росії, і передусім особисто путін, обовʼяково будуть притягнуті до міжнародної відповідальності», – переконаний Петро Порошенко.

Європейська народна партія — найбільше міжпартійне об’єднання в Євросоюзі. Наразі до ЄНП входить 81 партія та партнери з 43 країн. ЄНП представлена 9 членами Єврокомісії та має найбільшу групу в Європейському парламенті. 

10 вересня 2019 року партія «Європейська Солідарність» офіційно увійшла до найбільшої і найвпливовішої політичної сили об’єднаної Європи у статусі спостерігача.

Фото: EPP – European People’s Party.