5 потужних позицій: Петро Порошенко закликав євродепутатів з ЄНП до рішучих кроків для перемоги над путіним

Петро Порошенко під час виступу на засіданні Бюро політичної групи ЄНП в Європарламенті запропонував 5 позицій для перемоги над путіним. 

Більше міжнародної солідарності та політичної підтримки України. Більш руйнівні санкції проти Росії. Щодня – нові санкції, закликає Порошенко.

«Нам потрібне нафтове ембарго, а згодом і газове. Путін використовує гроші ЄС на енергоносії не для добробуту російських громадян, а для розробки нових ракет, щоб і далі вбивати та шантажувати Вільний світ», – наголосив Порошенко. 

П’ятий Президент нагадав, що неодноразово наголошував союзникам – Росія використовує газ як енергетичну зброю, щоб шантажувати країни ЄС і тиснути на них відмовитися від України. А тепер росія припинила поставки газу до Польщі та Болгарії і змушує уряди платити за газ російськими рублями.

«Нам також потрібна повна блокада російських кораблів і кораблів, які заходили в російські морські порти. Нам потрібні імпортні мита на російські товари на спеціальний рахунок, призначений для підтримки України. Торгівля з Росією має стати токсичною в усьому світі», – вважає Порошенко.

Україна також потребує нових оборонних та наступальних засобів захисту та звільнення українських територій від російських загарбників (затвердження законів про ленд-ліз). 

Порошенко перерахував види озброєння, яких першочергово потребує Україна:

  • ППО та БПЛА (безпілотні літальні апарати);
  • артилерійські системи;
  • Танки та РСЗВ (реактивні системи залпового вогню);
  • Бойова авіація;
  • Протикорабельні ракети.

«Україна воює за весь світ, а отже, за допомогою вашої зброї нам треба не лише зрівнятися, а й обійти росіян на полі бою. Ми просимо вас використати свій політичний вплив і надихнути національні уряди прийняти «закон про лендліз». Чим більше Україна отримає зброї, тим швидше закінчиться війна і Путін вийде з України, і більше не буде загрози миру, стабільності та безпеки Об’єднаної Європи та Вільного світу», – переконаний Порошенко.

Він також наголосив на збільшенні фінансово-економічної допомоги на повоєнну відбудову України (ініціатива створення так званого плану Маршалла 2.0).

Також Порошенко закликав прискорити надання Україні статусу країни-кандидата на членство в ЄС та почати передвступні переговори до кінця 2022 року.

«Ми дуже розраховуємо на сильну та непохитну підтримку нашої політичної сім’ї ЄНП у сміливих геополітичних рішеннях щодо членства України в ЄС», – резюмує Петро Порошенко.