Ростислав Павленко. Тоталітарний путінський режим не зупиниться, доки його не зупинять

Після Другої Світової війни, до якої призвели маніакальні ідеї та устремління двох диктаторів – Гітлера і Сталіна, вчені ретельно досліджували, як так могло статися, що божевільні злочинці керували величезними державами і народами з багатою історією та культурою.

Зокрема, Ханна Арендт, Карл Фрідріх, Збігнев Бжезинський багато уваги приділили феномену тоталітаризму. Термін виник ще у 1920х, коли набувало довершених форм явище – політичний режим, який дозволяв верхівці безроздільно, безальтернативно, тотально керувати – і посилати тисячі, а то й мільйони на злочини чи смерть.

Фрідріх і Бжезинський підсумували ознаки, які має тоталітарний режим – і розуміння їх дозволяє побачити ці огидні механізми в роботі. І якщо вже не попередити, то зупинити режим, який перетворився в монстра.

Рашизм, виплоджений у росії путіна, має практично усі ці ознаки:

  1. Існування ідеології, обов‘язкової і насаджуваної, яка пояснює «особливість шляху» і «обраність» країни. «Російськість», «росизм» (як казав Джохар Дудаєв) чи «рашизм» став ерзац-ідеологією, універсальним поясненням того, що москрвитам усе можна, бо вони – «русскіє», їх усі «бояться», і вони будуть насаджувати «русскій мір» усюди, де забажають.
  2. Домінування однієї партії, побудованій на ідеології. Хоча на росії формально існують кілька партій, і навіть проводяться вибори, їх результат визначено заздалегідь. До того ж, культ особистості лідера-диктатора затьмарює будь-яку можливість появи альтернативи.
  3. Зрощений з партією державний апарат. Хоча залишається дискусійним, яка з голів цього монстра важливіша, росія цілком успадкувала від срср традицію опартійнення державного апарату і підпорядкування його цілям диктатора, а не суспільства.
  4. Тотальний контроль за засобами масової інформації, пропаганда. З початку 2000х витворена в московії монополія на комунікації, знищення опозиційних медіа, підсадування населення на серіальну жуйку маскульта витворило (чи підняло з глибин, скидаючи тонкий наліт цивілізованості) імперську культуру «вищості» і «обраності» московитів, яка так споріднює рашизм з нацизмом. З одного боку, зомбування пропагандою, з іншого – заколисування маскультом, і все це без альтернативної думки, є суттєвим фактором становоення і розвитку рашизму.
  5. Тотальний контроль за економікою і всіма сферами життя. Інтернет-технології, замість відкривати московитам світ, допомагають диктатору стежити за ними і карати за «мислезлочини», за тонким визначенням Орвелла. Економіка теж функціонує з ласки диктатора; держава чи підпорядковані йому олігархи контролюють усі ключові ресурси і виробництва.
  6. Репресії, поставлені на промисловий потік. Придушення не просто непокори, а будь-якої спроби інакшості. Плани винищення українців, списки на знищення і ув‘язнення, фільтраційні і концентраційні табори, тортури, вбивства, терор, – це те, шо рашисти побудували в себе, і куди тягнуть Україну під загрозою геноциду.
  7. Повний контроль над армією і використання її як інструменту для загарбницьких воєн.

Такому режиму-монстру потрібен зовнішній вороги і потрібна експансія – інакше тягар внутрішньої неефективності поламає спиці цього сатанинського колеса. Він не зупиниться, доки його не зупинять. Зупинити має увесь вільний світ – а ключова роль у цьому випала Україні.

Київ колись породив Москву – має з нею і покінчити.