Іванна Климпуш-Цинцадзе: на Заході не розуміють, що «хороші росіяни» – це інформаційна спецоперація кремля

Так звані «хороші росіяни» – це пропагандистська спецоперація кремля – переконана голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«На жаль, західні країни та і багато хто в Україні досі не розуміють усю підступність і небезпеку російської пропаганди та її агентів, замаскованих під хороших росіян, аналітиків, митців тощо», – пише вона у Facebook.

Климпуш-Цинцадзе повідомила, що цю тему обговорили під час спільного засідання Комітетів Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу, з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва і з питань гуманітарної та інформаційної політики.

«Обговорили інформаційну безпеку і наразі доопрацьовуємо проєкт звернення до національних парламентів держав-членів ЄС та НАТО, Європарламенту, парламентських асамблей Ради Європи, НАТО, ОБСЄ та Міжпарламентського союзу», – пише народна депутатка.

«Маємо попередити партнерів про інформаційні провокації, які готує ворог на окупованих територіях із підставними «свідками» та «вигаданими» фактами. Демократичні країні повинні викинути російську пропаганду звідусіль, де вона досі є, отруюючи душі людей і виправдовуючи злочини фашистської росії», – вважає Климпуш-Цинцадзе.

«Росіян не можна пускати в інформаційний простір цивілізованого світу, їхнім пропагандистам, які, буцімто, покаялися, не можна давати роботу в західних ЗМІ. Це не викривачі режиму, а троянські коні, які мають бути покарані, як і їхні ляльководи», – переконана депутатка.

«Окрім роботи з партнерами, маємо багато завдань і всередині країни. РНБО вимкнула центральні рупори Кремля, але, на жаль, лишилося багато регіональних. Популяризатори російських наративів преспокійно продовжують працювати в українських медіа без жодних наслідків за свою брехню», – пише Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Переконана, що так не має бути. Московські глашатаї мають нести відповідальність за наближення цієї страшної війни протягом багатьох років. Водночас держава має впровадити в закладах освіти програми медіаграмотності та критичного мислення, аби суспільство мало імунітет до обману», – вважає представниця «Європейської Солідарності».

«І, очевидно, піднімали питання неприпустимості попрання свобод у воєнній, але все ж демократичній Україні, тому розраховуємо на те, що питання із необгрунтованим, незаконним закриттям державницьких каналів все ж буде вирішено державними інституціями на користь європейських правил та практик», – наголошує Іванна Климпуш-Цинцадзе.