Світ ніколи вже не буде таким, як до 24 лютого: Порошенко розповів, що його найбільше вразило за ці дні війни

Світ більше не буде ніколи таким, як був до 24 лютого – про це сказав Петро Порошенко в інтерв´ю на «5 каналі». П’ятий Президент розповів про події двох місяців війни, що вразили його найбільше. 

«Я можу наголосити – я був твердо переконаний, що війна буде. Тому починаючи з жовтня місяця я подавав законопроекти, на кожному телеефірі, на кожній Погоджувальній раді в парламенті я ініціював засідання РНБО. Я намагався збільшити здатність країни давати відсіч. Що міг – зробив», – говорить Порошенко.

«Що мене вразило? Наш батальйон одним із перших для зачистки, для розмінування зайшов у Бучу. Ніколи не думав, що я побачу таку картину», – стримує емоції Порошенко. 

«Я приїхав у Чернігів, ми ходили по місту з міським головою Владиславом Атрошенком. Були знищенні тільки цивільні об’єкти, цілеспрямовано били по школах. В Україні зруйновано 500 дитячих садків. Цілеспрямовано били по лікарнях, стадіонах», – зауважує Порошенко. 

«В цих умовах, в умовах відсутності світла, відсутності води, відсутності їжі – як високо себе продемонструвало українське суспільство та український народ. Я думаю, що ми здивували світ», – переконаний Порошенко. 

«Мене вразило страждання дітей. І це не тільки вбиті діти. Коли ви бачите картинку, де хлопчик приносить консерви на могилу мами, яка похована в нього у дворі, нормальна людина це витримати не може. Коли ви бачите за кордоном, коли на спині у дівчинки написана адреса. Ці емоції іноземцям не передати. Тому що вони на це дивляться як на голівудський фільм жахів, вони не відчувають, яким болем пропитана ця атмосфера», – розповідає Порошенко. 

«Ми точно маємо це не забути. Ми точно маємо це пам’ятати. Я не маю жодного сумніву у нашій перемозі. Україна ніколи не здасться. Мова йде лише про тривалість війни, але зараз із допомогою світу, з надходженням озброєння, ця перемога буде швидша. Але ми точно маємо це пам’ятати, коли будемо відновлювати Україну», – наголошує Петро Порошенко.