Режим путіна сповна заплатить за всі звірства, які він приніс цьому світу – Порошенко на Форумі Інституту Маккейна

Путінський режим сповна заплатить за всі звірства, які він приніс цьому світу – про це на «Форумі Седона 2022» сказав п’ятий Президент Петро Порошенко. У розмові із конгресменом, майором ВПС Нацгвардії США Адамом Кінзінгером Порошенко наголосив, що путінська росія спрямована лише на агресію, порушення всіх правил і на війну.

«Все розпочалося не проти ночі 24 лютого 2022 року, коли Путін почав обстрілювати крилатими ракетами всю Україну. Все розпочалося у далекому 2000 році, коли він вперше прийшов до влади в Кремлі», – переконаний Порошенко.

Путін встановив нелюдський режим в Росії, поневолив націю, придушив кожного незгодного в опозиції та всі свободи в Росії. Він готувався до війни роками, якщо не десятиліттями. Військові злочини путіна можна простежити в Чечні та Грузії, Сирії та Україні, а також у вбивствах на вулицях Берліна та Солсбері, Москви та Києва – говорить Порошенко.

«Зараз тисячі й тисячі крилатих ракет, бомб та артилерійських снарядів стирають українські міста, вбиваючи тисячі громадян України будь-якої етнічної приналежності, навіть росіян, будь-якого віку. Він застосовує заборонену у світі зброю. Він здійснює терористичні акти. Він створює гуманітарні катастрофи в містах України. Він викрадає навіть дітей», – констатує Петро Порошенко.

«Путін настільки зарозумілий, що наказав спрямувати крилаті ракети на Київ у саме той момент, коли генеральний секретар ООН пан Гутерреш зустрічався з президентом Зеленським. Ракети вибухнули за милю від місця їхньої зустрічі», – нагадав Петро Порошенко.

«Ми повинні представити путіна та його режим до міжнародного трибуналу за злочини проти людства та геноцид проти українців. У тому числі, за допомогою «Списку Бучі», свого роду «списку Магнітського», який у вас уже є», – закликав п’ятий Президент.

«Однак ми не маємо бути наївними і думати, що єдина проблема – це путін. Він отруїв російський народ, і цю російську хворобу треба як слід вилікувати. Російський народ також повинен нести відповідальність. Не лише злочини режиму путіна, а й, зрештою, злочини минулого радянського режиму мають бути належно оцінені й засуджені самим російським народом. Інакше через кілька років ми станемо свідками повторення агресії», – вважає Порошенко.