Сергій Хлань: на Херсонщині окупанти викрадають людей і використовують їхні акаунти в соцмережах для поширення фейків

Херсонці об’єдналися і в умовах окупації зробили флеш-моб блокування фейсбук – акаунтів, через які розповсюджуються пропагандистські російські матеріали. Про це сказав народний депутат восьмого скликання, керівник фракції «Європейська Солідарність» у Херсонській облраді Сергій Хлань в коментарі Прямому.

«Планів в окупантів дійсно було багато, але все, що вони будували, в них руйнувалося. І те, що сьогодні британська розвідка написала, що окупант планує довготривалий контроль над Херсонщиною, я думаю, що цей план так само буде зруйновано нашими Збройними силами. Я в цьому переконаний», – сказав Хлань.

Він повідомив, що останнє з «нововведень» окупанта – блокування мобільного зв’язку.

«Позавчора на вечір виключили повністю весь мобільний зв’язок і мобільний інтернет всіх українських операторів. Вчора окупант звинуватив в цьому українську сторону, в своєму пропагандистсько – фейковому режимі вони кажуть, що це від вас відмовилися. Але самі його відключили, щоб заблокувати спілкування людей між собою, заблокувати українські новини, заблокувати те, що відбувається в Херсонській області, щоб люди не могли бачити правдиві новини», – зауважив представник «Європейської Солідарності».

Він нагадав, що так само окупанти нещодавно відключили українській телевізійний сигнал і транслюють свої пропагандистські канали.

«Вони вже дійшли до того, що викрадають відомих херсонських активістів, відомих людей, користуються їх акаунтами в соціальних мережах і розповсюджують через них свої пропагандистські матеріали», – зазначив Хлань.

Він повідомив, що херсонці об’єдналися і навіть в окупації зробили флеш-моб блокування фейсбук – акаунтів, через які розповсюджуються пропагандистські російські матеріали.

«Сьогодні було повідомлення, що в одного з операторів інтернету з’явився трафік, але, як зазначають херсонці, цей трафік відбувається через російського інтернет- оператора, тобто херсонській інтернет-оператор виходить в інтернет через росіян. Я так розумію, що це йде чергове встановлення контролю, щоб побачити інтернет – трафік і відслідковувати політично активних людей чи журналістів для того, щоб робити фільтраційні заходи», – сказав Хлань.

Він також повідомив, що Інтернет в Херсонській області подекуди з’являється, і послуга переключення між мобільними операторами, яка була введена останнім часом, допомагає виходити на зв’язок мешканцям Херсонщини, спілкуватися, повідомляти новини і підтримувати один одного.

«Херсонці неймовірні, незламні і як всі ми чекають звільнення Херсонщини ЗСУ, кожен в це вірить і хоче, щоб це було якнайшвидше. Тому ми чекаємо ЗСУ і перемогу, це однозначно», – зауважив Хлань.