Іванна Климпуш-Цинцадзе: співпраця з європейськими інституціями важлива для розвитку української науки і освіти

Ратифікація угоди між Україною і ЄС та Європейським співтовариством з атомної енергії про участь у Рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та Програмі з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії допоможе розвитку науки, освіти і інновацій.

Про це заявила народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе з трибуни Верховної Ради України.

«Ми розуміємо, що ратифікація цієї угоди дає нашим науковцям, освітянам можливість долучатися до великої кількості нових європейських проектів. Це має стати підґрунтям для того, щоб ми не лише отримали кандидатський статус. Має стати підґрунтям для того, щоб ми далі рухалися в трансформації країни, а тому числі в освітній сфері. Для того, щоб стати повноцінним членом Європейського Союзу», – сказала представниця «Європейської Солідарності».

«Я щиро сподіваюся, що всі ті люди, які будуть залучені до реалізації цих проектів, програм, гордо і гідно піднімуть прапор тої свободи, тих справжніх цінностей, демократії, за які сьогодні стоять наші Збройні Сили. І довкола яких сьогодні реально об’єдналося українське суспільство», – додала депутатка.

«Ми сьогодні воюємо за демократичний світ. За те, щоб ми називаючись гордо європейцями, також доводили щодня, що ми стоїмо на засадах прав людини, свободи слова, верховенства права і інших свобод і цінностей, які так важливі для країн, що прагнуть в Європейський Союз і для країн, які будуть складати, і Україна в тому числі, стяг Європейського Союзу», – резюмувала вона.