Володимир В’ятрович: «побєдобєсіє» стало підґрунтям для злочинів російських окупантів в Україні

Святкування Дня перемоги над нацизмом в один день із країною-агресором росією в один день неприпустимо, адже зараз росія здійснює в Україні такі ж самі злочин, що й нацисти у Другій світовій війні. Про це сказав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович на засіданні Верховної Ради.

«Безперечно, нам треба говорити про вклад українців у боротьбу і перемогу над нацизмом. Українці, які боролися у Червоній армії, українці, які боролися в Українській Повстанській Армії, британській армії, французькій армії, американській армії», – зазначив депутат.

«Безперечно, нам треба боротися з монополізацією росією перемоги над нацизмом. Тому що цією монополізацією росія намагається приховати нинішні злочини, які абсолютно співмірні зі злочинами нацистів», – підкреслив В’ятрович.

Водночас він наголосив, що головним інструментом монополізації перемоги над нацизмом від Сталіна до путіна є «День побєди» та «9 мая». «Саме цей «День побєди» виховав з хлопців на початку 2000-них – вбивць, які вбивали в Бучі і продовжують вбивати у Маріуполі», – зауважив депутат.

«Треба розуміти, що цей російський інструмент продовжує діяти в Україні. Згадайте, ще кілька місяців тому з цієї трибуни кричали «вставай страна огромная». Кричали ті, хто зараз зустрічає Путіна. Кричали ті, кого ми нарешті зараз назвали зрадниками», – підкреслив представник «Європейської Солідарності».

В’ятрович запропонував розглянути законопроект 7297 про внесення змін до деяких законів України щодо увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який передбачає, що Україна разом з Європою відзначатиме День перемоги над нацизмом саме 8 травня. «А не 9 травня разом з окупантами», – сказав депутат.

«Ми вже чули, що окупанти будуть відзначати 9 травня в Маріуполі. Вони будуть відзначити його на кістках, на руїнах в кожному окупованому місті», – підкреслив він.

За словами В’ятровича, країни Балтії вже оголосили 9 травня Днем трауру, однак в Україні це буде державне свято.

«Ми цією заявою прикриваємо свій страх перед путіним; що ми цією заявою хочемо відволікти увагу від того, що ми разом з росією будемо відзначати 9 травня – День побєди. Ганьба, тому що нам бракує відваги, яка слава Богу є в українців, які зі зброєю в руках захищають Україну», – зазначив В’ятрович.