Петро Порошенко у День пам’яті жертв політичних репресій: настав вирішальний час у битві, яка триває століттями

Петро Порошенко у День пам’яті жертв політичних репресій  у своєму відеозверненні наголосив, що війна росії проти України ведеться з давніх-давен, і тепер настав вирішальний час у цій битві.

«Ми пам’ятаємо, що 24 лютого почалася друга фаза війни, широкомасштабне вторгнення росії проти України. Це так. Але Биківня, до якої тут з десяток кілометрів, відкриває нам ширший погляд на історію агресії росії проти України. Ця війна ведеться вже з давніх-давен. Вона завжди була війною на знищення. У ній вже не раз траплялися періоди широкомасштабного розгортання. У двадцятому столітті такими часами були Голодомор і Великий терор», – нагадав Порошенко.

«Нашу державу і армію, народжену національною революцією, росія  знищила. Вже тоді росія використала інструментарій гібридної війни. І маріонеткові республіки, і зброя для них з північного воєнторгу, і колаборанти, які відкривали шлях московській орді», – констатує Порошенко.  

В росії розуміли, що ідея незалежності глибоко вкорінена, що азіатський комунізм чужий європейській українській традиції – говорить Петро Порошенко. 

«У 1932-1933 роках в окупованій Україні тисячі сіл стали безмовними Бучами і Мощунами, місцями масових страт голодом, убивствами. Українців убивали голодом чи кулями, бо в Кремлі тоді, як і тепер, вважали, що Україна і українці взагалі не можуть існувати, не мають права», – говорить п’ятий Президент. 

«Так само тепер нелюди вбивали тих, хто насмілився жити по-людському без їхнього дозволу, вбивали в селах під Києвом, Черніговом, Харковом, Сумами. Так само вишукують і викрадають їх тепер у Херсоні чи Мелітополі. І, до речі, так само крадуть в України зерно і знову вивозять за кордон!», – зауважує Порошенко. 

«Але тепер це вже остання конвульсія одвічного ворога. Бо сьогодні йому протистоїть потужна армія, яку ми з вами відродили після 2014-го. Перемагає армія, перемагає мова, перемагає віра! Ми пройшли точку неповернення. Нашу правду побачили народи, в нашу силу повірили уряди. Сьогодні увесь демократичний світ підтримує нас у нашій боротьбі», – говорить Порошенко. 

Він переконаний: українці покарають ворога за геноциди на нашій землі: «це наш з вами обов’язок і наша присяга перед могилами безвинних жертв і героїв боротьби за незалежність, давніх і теперішніх. Настав вирішальний час у битві, яка триває століттями».

«Ми переможемо, захистимо наше право і право наших дітей вільно жити на нашій українській землі», – наголошує Петро Порошенко.