Отримали нову серйозну «пташку» та пікап, будемо давати чортів ворогам – артилерист Валерій Прозапас

Морпіхи з 36-ї бригади отримали новий пікап та безпілотник Autel EVO II з тепловізором. Петро Порошенко, який побував на південному фронті, після передачі техніки у 28-му бригаду заїхав і в 36-ту. Тут зустрівся із депутатом Запорізької міськради Валерієм Прозапасом, який зараз захищає Україну. 

«Як завжди Петро Олексійович приїжджає в бойові підрозділи не з порожніми руками. Сьогодні ми отримали і пікап, ми отримали і «пташку», це безпілотник для нашої артилерійської роботи», – говорить Прозапас. 

«Нам обіцяють ще приїзд, і там будуть теж цікаві речі. Тому ми вдячні і будемо тепер нарощувати свої спроможності як бойовий колектив», – пояснює військовий.

За словами Прозапаса, серед його побратимів 90% вже мають бойовий досвід: «ще з 2014, 2015 років, тому з такими людьми служити честь і виконувати ці завдання ми будемо спроможні».

«Офіцер Прозапас вам дуже добре відомий. Зараз він розташований на позиції – ми не скажемо де, сьогодні ввечері відбуває на позиції, не скажемо куди. Але з метою давати чортів російським нелюдям», – говорить Петро Порошенко. 

«Я зараз мав можливість поспілкуватися з бійцями батареї, бійцями підрозділу, я переконаний, що російським загарбникам не поздоровиться. А щоб наші бійці швидше доїжджали до місця,  звідки вони будуть бити, щоб не тільки на «саушках», а й на колесах, від імені «Братів по Зброї» сьогодні передаємо цього коня. Isuzu, дуже гарний двигун, дизель, повноприводний», – показує Порошенко пікап.

За словами Прозапаса, автівки – це саме те, що вкрай необхідне у військах: «ми якраз планували переміщення, і не вистачає такого. Думали з хлопцями – як, хто, у вантажних автомобілях, нашого єдиного джипа якось не вистачало. Так що всі поїдемо тепер в комфорті».

Порошенко повідомив, що проект забезпечення військових великою технікою, який реалізується разом з  волонтерами ГО «Справа Громад», буде нарощуватися. 

«Ми ще плануємо завезти з Британії, якщо у нас все вийде, й  інші «смаколики» у вигляді вантажівок повноприводних шість на шість. І 36-та не залишиться поза нашою увагою, бо тут круті,  розумні, сміливі,  патріотичні, найпрофесійніші морпіхи в Україні», – наголошує п’ятий Президент.

Порошенко також зауважив, що налагоджується системна співпраця з виробниками безпілотників. «Пташка» дуже крута. З цієї першої партії починається величезна співпраця з виробником. Ми переконані, що передаємо в надійні руки. Вони мають планшети від нас з програмою, мають «очі» від нас. А вже те, як вони ними скористаються, у мене немає жодного сумніву.  Вона варта кожної копійки, яку за неї віддали», – говорить Порошенко.

Підтримка Збройних сил України – наразі головний пріоритет благодійної діяльності Петра Порошенка. З 24 лютого на потреби армії витрачено близько 300 мільйонів гривень.

Фонд Порошенка тісно співпрацює з волонтерами ГО «Справа громад» і «Res_Publika. Брати по Зброї», які окремо також зібрали десятки мільйонів гривень для підтримки захисників України.