«ЄС» звертається із заявою про злочин, який вчинили прикордонники за примусом влади – Ірина Геращенко

«Європейська Солідарність» висловлює рішучий протест діям влади, яка зовсім пустилася берега і повернулася до «кордонів 24 лютого» – про це пише співголова фракції Ірина Геращенко.

«На жаль, мова не про звільнені території і не про перемогу над окупантом. А про повернення до практики політичних репресій, цензури, маніпуляцій, дискредитації парламенту і політичних опонентів, вибіркового правосуддя, і тепер вже – вибіркового дозволу на перетин кордону для народних депутатів України», – зазначає Геращенко.

«Влада, яка на словах декларує єдність, розпочала боротьбу з опозиційними політиками, з незалежними журналістами, з мерами і місцевим самоврядуванням, впровадила політичну цензуру і повернулася до практики замовних політичних справ. Лідера «ЄС», П‘ятого Президента України Петра Порошенка не випустили на важливі міжнародні зустрічі», – наголосила народна депутатка.

«Попри підписане головою ВР розпорядження про офіційне відрядження і закон, який не дозволяє обмежувати політичну діяльність нардепів, в тому числі в умовах воєнного стану. Влада цинічно використовує воєнний стан для закручування гайок, впровадження цензури, закриття телеканалів, дискредитації і обнулення ролі парламенту. Аби всі мовчали, а країною керував страх», – застерігає Ірина Геращенко.

«Україна бореться проти путіна і його режиму. В цей час цинічно відбувається путінізація самої України, де на війну списують всі проколи, корупцію, брехню, закручування гайок», – констатує Геращенко.

Вона нагадала, що лідеру «ЄС» двічі відмовлено в перерені кордону: «Спочатку, 27 травня, прикордонники брехали, що документі на перетин кордону недійсні. Тим самим публічно дискредитуючи парламент, його керівництво і апарат. Після заяви голови ВР Руслана Стефанчука, що він підписав це розпорядження, прикордонники заявили, що документи на перетин кордону недостатні! Тобто офіційне відрядження, підписане головою ВР – це недостатня підстава для відрядження», – обурюється Ірина Геращенко.

Це грубе порушення Конституції, закону про статус народного депутата, неповага до ВР і спроба нівеляціі законодавчого органу – нагадує депутатка.

«Очевидно, що прикордонники самі не наважилися б на таке нахабство і мова йде про вказівку зверху. Влада принижує українських прикордонників і примушує їх виконувати злочинні накази. «ЄС» звертається із заявою про злочин, який вчинили прикордонники за примусом влади», – заявила Геращенко.

«Ми чекаємо публічної реакціі керівництва ВР, чий підпис і розпорядження прикордонники назвали «нікчемними папірцями». Ми чекаємо реакціі керівників всіх парламентських фракцій, адже в непублічних розмовах всі давно визнають, що Україна скочується в бік автократії», – закликала співголова фракції.

«Це дуже поганий сигнал для світу, який в захопленні від української Армії і нашої внутрішньої єдності, адже це свідчення незрілості української влади. Це дуже поганий сигнал напередодні ключових дебатів по отриманню Україною статусу кандидата в члени ЄС. Влада сама подарувала козир украіноскептикам, адже ЄС- це демократія і цінності», – резюмує Геращенко.