Федина: українська влада показала, що вона готова порушувати базові демократичні принципи

Петро Порошенко був членом офіційної делегації у Парламентській Асамблеї НАТО і його участь була узгоджена на всіх рівнях Верховної Ради, заборона перетину кордону була незаконна та саботує європейську і євроатлантичну інтеграцію України. Про це заявила народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Софія Федина в коментарі журналістам.

«Поїздка на ПА НАТО не була персональною ініціативою Петра Олексійовича (ред. – Порошенка). Це було офіційне відрядження, яке було прийнято комітетом у закордонних справах, завізовано головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком і Петро Порошенко є офіційним делегатом Верховної Ради України на ПА НАТО», – зазначила представниця «ЄС».

«Те що сталося на кордоні два попередніх дні може свідчити, що хтось в Офісі Президента жорстко підставляє президента Зеленського, тому що він останнім часом дуже чітко говорить про нашу інтеграцію з Європейським Союзом, партнерство з НАТО і т.д. А ця ситуація з Порошенком по суті підриває нашу співпрацю з НАТО і ставить дуже багато знаків запитання і дозволяє багатьом політикам говорити – може нам не треба, може ще не на часі – і в результаті підривають очікування українського народу. Все це суперечить позиції президента Зеленського, тому йому треба розібратися зі своїм найближчим оточенням», – сказала вона.

Крім цього, Федина підкреслила, що Петро Порошенко перетнув кордон з третьої спроби за тими самими документами, що й під час перших двох спроб.

«Дуже символічний момент, що на засіданні Європейської народної партії, куди сьогодні поїхав Порошенко, на тому самому кордоні, за тим самим розпорядженням проблем не було жодних. Я так розумію було завдання не допустити Петра Порошенка саме на ПА НАТО. А чому? Значить тоді комусь не вигідно, щоб Порошенко там лобіював інтереси України? Можливо очікування, що через три тижні на саміті НАТО можна було би отримати набагато більше можливостей для України і хотіли зробити все, щоб ці можливості Україні не були надані», – наголосила народна депутатка.

«Президент Порошенко маючи багато особистих контактів відомий у світі і в Європі як великий прихильник євроатлантичної інтеграції України, він би міг на цьому саміті зокрема переконувати країни делегати, що Україні треба надати якомога більше зброї, впровадити якомога більше нових санкцій проти рф. Як сказав один із бійців на фронті – не пустили на Парламентську Асамблею не Порошенка, а забрали в українських воїнів додаткові набої, якими можна бити окупанта», – зазначила вона.

«Я дуже сподіваюся, що на засіданні Європейської народної партії буде багато зустрічей, домовленостей, які допоможуть Україні ще швидше наблизитися до членства в Європейському Союзу», – резюмувала Федина.