Порошенко про членство в НАТО: інших гарантій безпеки на континенті фізично не існує

Петро Порошенко в ексклюзивному інтерв´ю журналісту Віталію Портникову на телеканалі «Еспресо» заявив, що альтернативи членству Украіни в НАТО не існує. Відповідаючи на запитання, чи є у нашої держави шанс стати частиною Альянсу, Порошенко сказав: «для того, щоб був шанс, треба вірити в це. Я наголошую, що за часів свого президентства я не мав жодного сумніву і щодо членства України в ЄС – і ми ввели це в Конституцію. І щодо членства України в НАТО. І щодо Томосу, безвізу, підписання Угоди про асоціацію і багатьох інших речей». 

«Хочу наголосити, що ми маємо зламати побоювання окремих країн-членів НАТО щодо роздратування путіна. Бо єдині два рецепти виграшу в путіна – це є не боятися путіна і не довіряти йому», – нагадав Порошенко. 

«Як тільки хтось намагається зупинити Україну – треба сказати, що іншого інструменту, іншого механізму, інших гарантій безпеки на континенті фізично не існує. Тому я з великим скепсисом – м’яко, дипломатично кажучи – ставлюся до переговорів щодо будь-яких форматів гарантій української безпеки поза межами НАТО. Після того, як Росія в 14-му році вдерлася до України як країна, яка є постійним членом Ради безпеки ООН з правом вето – вона зруйнувала всю повоєнну систему безпеки. Іншої ефективної моделі, крім НАТО, не існує», – наголошує п’ятий Президент.