Ростислав Павленко: РНБО має накласти санкції на рпц, її керівництво та структурні підрозділи

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради відбуваються слухання «Про загрози національній безпеці України, пов’язані з діяльністю релігійних організацій, що мають керівні центри на території держави-агресора». Про це у Facebook повідомив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Павленко. Він зазначив, що парламент має звернутися до РНБО для запровадження санкцій проти російської православної церкви, її керівництва та структур.

«Триває фахова змістовна дискусія. Наголосив, що відхід УПЦ від МП повинен був би насамперед передбачати діалог з ПЦУ – без попередніх умов, без мови ворожнечі і без відтворення наративів ворога», – вважає Павленко.

«Парламент має звернутися до РНБО для накладення санкцій на рпц, її керівництво і структурні підрозділи», – наголошує депутат.

«Має безумовно виконуватися законодавство про поіменування московської церкви її справжнім іменем. Повинні бути створені умови для вільного об’єднання українських православних (якщо для цього потрібне подальше спрощення процедур – такі зміни до законів мають бути підтримані). Кожен випадок колабораціонізму чи поширення наративів ворога повинен каратися за законом – звернув на це увагу правоохоронних органів», – зазначає Павленко.

«За підсумками слухань також має бути створено тимчасову слідчу комісію для розслідування випадків колаборації і поширення інформаційної отрути окупантів – і контролю за виконанням законодавства», – резюмує Ростислав Павленко.