Іванна Климпуш-Цинцадзе: Маємо консолідувати всі сили задля отримання Україною статусу кандидата в члени Євросоюзу у червні

Під час Конгресу Європейської Народної Партії представники «Європейської Солідарності» ініціювали внесення у резолюцію заходу пункту про вимогу надати Україні статусу кандидата у члени ЄС і збільшення допомоги нашій країні. Про це заявила народна депутатка фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе в коментарі журналістам.

«На сьогодні в ЄС немає консенсусу щодо надання Україні статусу кандидата в червні. Це величезне, серйозне завдання для всієї країни стосовно мобілізації всіх хто може впливати на ухвалення цього рішення і отримання цього консенсусу. Тому працюючи на Конгресі Європейської Народної Партії раді, що на комітеті резуляційному ми погодили резолюцію, яка буде вимагати надати цього статусу вже в червні і буде вимагати додаткової допомоги Україні у вигляді зброї, фінансової допомоги і нашим тимчасово переміщеним особам як всередині, так і на зовні», – сказала вона.

«Це все важливі речі, але дійсно є кілька аспектів, через що немає згоди країн членів Європейського Союзу. Це насамперед певний скептицизм окремих країн стосовно взагалі питання розширення. По друге, інші країни наполягають на тому, що ухвалюючи зараз таке рішення стосовно України треба подбати про те як будуть розвиватися подальші стосунки ЄС із країнами Західних Балкан і питання щодо готовності України до набуття статусу країни кандидата», – додала народна депутатка.

Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що надання статусу кандидата на вступ до ЄС сприятиме реформуванню України.

«Ми маємо максимально відпрацювати цю можливість, тому що зараз важливо, щоб свій моральний певний обов’язок перед українцями, країни Європейського Союзу виконали. І не закручувалися в різні юридичні казуси, а надавши нам статус країни кандидата, вони змогли би далі активніше впливати на порядок денний реформ всередині країни так як ми українці, які прагнуть реального членства в ЄС і НАТО, так як ми це бачимо і хочемо змінити нашу країну», – зазначила голова комітету.

«Для нас важливо всю нашу відбудову країни зв’язати з порядком денним реформ, оскільки це те за що Україна бореться починаючи з 2014 року, за що сьогодні стоїть наша славна армія, наші ЗСУ, за що об’єдналося все українське суспільство. Верховенство права, децентралізація, свобода всіх інституцій державних, свобода слова є принциповими частинами цього процесу. Надання Україні кандидатського статусу могло би нас просунути далі всередині і забезпечити, щоб негативні тенденції, які ми бачимо, не проростали корінням і були неприпустимими для процесів всередині держави», – резюмувала вона.