Порошенко: путіна зупинили комбриги і комбати, і я дуже хочу, щоб українці знали їхні імена

Українці повинні знати своїх героїв-військових, які зупинили путінські війська і продовжують бити ворога. Про це Петро Порошенко сказав в інтерв’ю Віталію Портникову на каналі «Еспресо». Він наголосив: український народ здивував увесь світ своєю згуртованістю проти агресії путіна.

«На сьогоднішній день дивом є те, що ми загнали його туди, де він має бути. Ми – це Збройні сили України. Ми – це фантастичний український народ. Ми – це унікальна солідарність світу з Україною. Ми – це українці», – вважає Порошенко.

«Чому так сталося? Я не шукаю тут впливів якихось особистостей абощо. Це все неправда. Зупинили путіна комбриги і комбати. Я би дуже хотів, щоб українці знали їхні імена, бо ми вже маємо 8 тисяч нагороджених осіб. А запитати, кого українці знають, список буде дуже короткий», – зауважує п’ятий Президент.

«Я цих людей знав, коли вони були ще командирами рот і батальйонів у 2014-му. Це нове покоління, виховане на стандартах НАТО. І воно б’є російські збройні сили, які у десять разів більші, які в десять разів більше отримували фінансування, мають більше боєприпасів, більше артилерії, більше всього. І нічого з нами не можуть зробити», – констатує Порошенко.

«У кожного є своя місія. Я сьогодні у Львові привіз чергову партію техніки для Десантно-штурмових військ. Ми забезпечуємо протитанкові підрозділи Десантно-штурмових військ. Зараз переключаємося на артилерію. Є те, що ми можемо зробити – шоломи, бронежилети, розгрузки, навіть елементи зброї, «Покемони», снайперські гвинтівки, аптечки, все таке інше. Але ми не можемо дати артилерію, ми не можемо дати літаки, ми не можемо дати ПВО, ми не можемо дати танки, бронемашини вже можемо, але танки ні», – пояснює Порошенко.

«Не виграють війну без артилерії, ПВО, ракет, літаків і танків. На сьогоднішній день завдання держави – забезпечити і озброїти саме цим ЗСУ. І тоді, коли у нас буде в достатній кількості арта і боєприпаси, характер війни зміниться. І про контрнаступ зможемо вже реально поговорити. Бо держава має захищати своїх людей», – зазначає Порошенко.

«Так само, як зараз стоїть питання захисту економічного, захисту від безробіття. Ми маємо чесно говорити з людьми і пропонувати, що ми будемо робити. Так само як захист від курсової політики, від інфляції, захист вимушених переселенців, мотивація для повернення людей з-за кордону. Це є виклики, на які Україна має готувати відповіді не після перемоги, а зараз. Що для цього потрібно? Єдність, прозорість і міжнародна солідарність», – наголошує Петро Порошенко.