Порошенко закликав РНБО запровадити санкції проти кіріла: рпц є складовою частиною міноборони держави-агресора

Петро Порошенко в інтерв’ю Віталію Портникову на телеканалі «Еспресо» вкотре закликав РНБО запровадити санкції проти очільника російської православної церкви кіріла (гундяєва). Порошенко зауважив: заяви упц московського патріархату щодо створення ПЦУ і його ролі в отриманні Томосу означають – все було зроблено правильно.

«Я думаю, що подібна увага до моєї скромної персони з боку Синоду ворожого кадебістського об’єднання – це як «герой України». Я не знаю точно, чи заслужив, але якщо вони вже визнають, то це вже недарма. Якщо така оцінка моєї принципової позиції, я хочу подякувати. Ми на вірному шляху», – говорить Порошенко.

«кіріл благословив вбивство українців. Благословив не просто війну, і не відреагував на геноцид в Бучі, Маріуполі, Чернігові, Охтирці, Гостомелі, Ворзелі, Ірпені. Я це бачив на власні очі. І відсутність реакції означає, що ми живемо у різних світах», – зауважує п’ятий Президент.

«Я з повагою ставлюся до людей, які знайшли дорогу до Бога. Я вважаю, що можна пошукати інші, але до українців ставлюся з повагою. Але я точно не приймаю, коли в нашій країні будь-яка церква молиться за здравіє цього вбивці», – пояснює Порошенко.

«Я точно не приймаю і не розумію, чому досі Рада національної безпеки і оборони не застосувала санкції проти кіріла. Я точно не розумію, чому МЗС, РНБО і врешті решт вище керівництво держави не звернулися до керівництва Європейського Союзу щодо застосування європейських і американських санкцій проти вищого керівництва російської церкви. Бо церква – це інструмент психологічної війни, який є складовою частиною російської влади, складовою частиною російського міністерства оборони», – резюмує Порошенко.