«Солдати не дистанційно воюють» – Княжицький про недоречність віддаленої роботи парламентарів

Можливість віддаленої роботи парламенту була виправданою під час пандемії. Натомість, коли в країні війна, це абсолютно недоречно. Таку думку висловив народний депутат Микола Княжицький на засіданні Верховної Ради України у вівторок, 31 травня.

«Солдати наші не дистанційно воюють. Дистанційка, можливо, була виправдана під час пандемії. Але ви тут всі без масок. Зробити так, щоб ми тут не збиралися, – це злочин. Це обмеження демократії та нівелювання ролі парламенту», – вважає Микола Княжицький.

Нардеп додав: «Так звана дистанційка – це коли депутати будуть на блакитному узбережжі сидіти в «Каннах» і «Ніццах», і тиснути кнопки, не зʼявляючись в залі».

Законопроєкт передбачав, що нардепи можуть збиратися на дистанційні пленарні засідання, без необхідності відвідувати залу Верховної Ради. І голосувати по відеозвʼязку підняттям руки під час опитування: «за», «проти» чи «утримався». При цьому, віддалено не могли б розглядати питання про внесення змін до Конституції України, дострокове припинення повноважень президента чи укладення миру.

Для включення проєкту закону №7129 в порядок денний, зрештою, голосів у залі не знайшли. «За» висловилися тільки 178 депутатів, за необхідних 226-ти.