Якщо росія не припинить блокаду українських портів, має бути терміново заблокований весь російський експорт – Порошенко у Сопоті

Петро Порошенко, який перебуває на Європейському Фінансовому Конгресі у польському місті Сопот, закликав до тотальної блокади російського експорту. Він наголосив, що українські порти мають бути розблоковані не лише для експорту зерна, а й інших товарів, а також для імпорту сировини для вітчизняної промисловості.  

«Чому ми говоримо тільки про експорт українського зерна, а не говоримо про експорт інших продуктів українського експорту. Чому ми не говоримо про імпорт через українські порти сировини, яка забезпечує робочі місця і функціонування української промисловості. Чому росія, яка нібито веде переговори з Туреччиною з одного боку, бомбить ракетами транспортну інфраструктуру, яка доставляє це ж зерно в одеські порти, порти Дунаю і в такий спосіб намагається сьогодні обдурити світ», – зауважив Порошенко.

«Моя пропозиція абсолютно інша. Я вітаю зусилля Туреччини, яка погодилась забезпечувати, її військово-морські сили, ескорти торгівельних кораблів. Прохання, щоб це було не тільки зерно, а все, бо експорт України має функціонувати», – говорить Петро Порошенко.

«Якщо росія не припинить блокаду, ми маємо негайно протягом тижнів, якщо не днів забезпечити тотальну блокаду російського експорту. Всього, а не тільки зерна чи нафти, не тільки газу – всього. Тому що 80% російського експорту здійснюється морем», – констатує Петро Порошенко.

«Сьогодні ми можемо застосувати такі саме механізми, як при арешті яхт російських олігархів. Ми можемо знайти такі самі механізми, які я застосовував, коли був акт агресії проти України в Керченській протоці. На підставі рішень судів ми будемо арештовувати російські судна, аж допоки блокада не буде знята. Це називається екстериторіальні санкції, які мають знаходитися в наступних пакетах. Всі пропозиції виписані», – констатує п’ятий Президент.

«Я використав трибуну Сопотського конгресу, для того, щоб запропонувати їх так само, як ми це зробили на Саміті і Конгресі Європейської Народної Партії, лідируючої політичної сили Євросоюзу. Ми запропонували Президенту Єврокомісії, Єврокомісарам подібні кроки із розширення санкцій, тому що в санкціях треба бути креативним, не тільки запроваджувати персональні санкції», – вважає Петро Порошенко.

«Якщо говорити про персональні, то це – список Бучі, бо не тільки путін і його кліка, а кожен солдат, офіцер, генерал, який брав у цьому участь має знати, що відповідальність буде невідворотна і тому наступного разу, коли він буде застосовувати зброю проти цивільних, він тричі подумає і це його зупинить», – наголошує Порошенко.

«Питання санкцій було дуже ретельно пропрацьовано і запропоновано. Нам не треба допомоги в розмінуванні, ми самі знаємо дороги, які можуть використовувати торгівельні каравани під захистом Туреччини. Але нікому ми не дамо право доглядати, що це – зерно чи це олія, чи це сировина для харчування, чи це пальне, чи будь-що інше. Ми суверенна держава, яка має суверенні права в міжнародному Чорному морі, і ніякого іншого статусу ми росіянам не дамо зробити», – резюмує Порошенко.