Порошенко: не вигадуйте велосипед, у світі немає іншого механізму безпеки, окрім НАТО

НАТО – це єдиний реальний механізм безпеки, і Україна має отримати ПДЧ на найближчому саміті Альянсу у Мадриді. Про це сказав Петро Порошенко під час дебатів на Європейському Фінансовому Форумі у Сопоті.  У дебатах, які модерував депутат польського Парламенту Павло Коваль, також взяли участь віце-канцлер та міністр закордонних справ ФРН (1998-2005) Йошка Фішер та провідний економіст Asian Infrastructure Investment Bank, Директор Інституту глобальних справ Лондонської школи економіки та політичних наук Ерік Берглоф.

«Зараз потрібно розглядати питання, як врятувати Україну, як врятувати Європу, врятувати світ. Будь ласка, не намагайтеся придумати велосипед. Це лише трата часу. Після Другої Світової війни існувала повоєнна система безпеки, яка гарантована ООН. Навіщо вони його створили? Для безпеки. Але коли постійний член Ради Безпеки почав агресію, він повністю зруйнував цю повоєнну систему безпеки», – констатує Порошенко.

«У світі залишився лише один механізм безпеки – це НАТО. Хочу нагадати: у 1991 році Україна мала третій за розміром арсенал ядерної зброї у світі. Як гадаєте, якщо Україна б зараз мала такий ядерний арсенал, росія б напала? Моя відповідь – ні. Але Україна віддала ядерний потенціал і отримала замість нього Будапештський меморандум. Нуль. Шматок паперу коштує дорожче, ніж Будапештський меморандум», – нагадав п’ятий Президент.

«Коли путін атакував Україну, вона мала нейтральний статус. Ми лише мали дискусії, і вступ в НАТО підтримувало 16 відсотків населення України. Коли мій президентський термін завершився, було 65 відсотків. Знаєте, чому? Через путіна. Немає більше ніякого механізму безпеки, окрім членства в НАТО», – резюмує Порошенко.