Порошенко у Сопоті закликав надати Україні статус кандидата в ЄС: ми не можемо дозволити путіну виграти війну

Статус кандидата у члени Європейського Союзу буде для України потужним стимулом – про це сказав Петро Порошенко під час дебатів на Європейському Фінансовому Форумі у Сопоті. У дебатах, які модерував депутат польського Парламенту Павло Коваль, також взяли участь віце-канцлер та міністр закордонних справ ФРН (1998-2005) Йошка Фішер та провідний економіст Asian Infrastructure Investment Bank, Директор Інституту глобальних справ Лондонської школи економіки та політичних наук Ерік Берглоф.

«Це ще не членство. Це лише мотивація для українців, які платять найвищу ціну, платять кров’ю десятків тисяч цивільних, які стали жертвами агресії», – говорить Порошенко. П’ятий Президент також наголосив, що йдеться перш за все про безпеку Європи, а вже потім про економіку чи фінанси.

«Я не згоден,  що це лише про гроші, чи економіку або бізнес. Є різниця – європейці говорять про цінності. росія – про гроші. І якщо хтось запропонує Польщі порахувати, скільки вона витратила, моя відповідь буде – дуже багато. Бо якщо Україна програє, Польща буде наступною. І якщо на неї нападе росія, ніхто уже не буде рахувати гроші. Нині так в Україні», – зауважив Порошенко.

«Я говорив з Урсулою фон дер Ляєн на конгресі в Роттердамі. Я намагався знайти хоч когось, хто був проти. І не зміг знайти. Дайте нам статус кандидата, і в той же час ми будемо готові обговорювати будь-який спеціальний статус у перехідний період. Але, будь ласка, пам’ятайте про майбутнє і про відповідальність. І голосуйте за статус кандидата. Ми платимо зависоку ціну. Простими словами, допоможіть нам врятувати Європу», – говорить Порошенко.

«Майбутнє членство в ЄС і статус кандидата – це про безпеку. Нині на рахунку – кожен день, ми не можемо чекати. Друге: в цей же час, на саміті в Мадриді – надання Плану дій щодо членства в НАТО. Однозначно. І третє:  ембарго, санкції і поставка зброї зупинять війну», – зазначив Порошенко.

«Лише комбінація цих трьох факторів призведе до успіху. Якщо відмовлять зі статусом або зброєю – це буде відповідальність не лише європейських політиків, а наша спільна. Ми не можемо дозволити путіну виграти війну», – резюмує Порошенко.