Порошенко про Мінські домовленості: ми отримали вісім років, щоб створити ЗСУ і відновити економіку

Петро Порошенко в інтерв´ю журналісту Віталію Портникову для спільного проекту Радіо Свобода, телеканалів «Еспресо» та «Настоящее Время» сказав, що Мінські домовленості дали змогу Україні отримати час для розбудови і зміцнення Збройних сил, відновлення економічного зростання. Порошенко наголосив, що це була головна задача, і вона була досягнута. 

«Ми домоглися реалізації того, чого хотіли. Ми не вірили путіну, як не віримо зараз. Наша задача була по-перше відвести загрозу або принаймні відтермінувати війну. Вибити собі вісім років, щоб ми відновили економічне зростання і побудували міць Збройних Сил. Це була перша задача –  і вона була досягнута», – сказав Порошенко. 

«Як каже Сунь-Цзи, найголовніше перемога у війні означає не військову перемогу, а мистецтво уникнути війни. 

Незважаючи на те, що війна була вісім років – відносно повномасштабної воєнної операції я вважаю, що Мінські угоди свою задачу виконали», – констатує п’ятий Президент. 

«Питання чи можна взагалі з путіним уникнути війни? Я хочу підкреслити, що протягом років мого президентства ескалації до повномасштабного конфлікту нам вдавалося уникнути. Я це не відношу тільки до своїх переваг, але для України це була дуже важлива задача», – говорить Порошенко. 

«Можливо, я можу припустити, що путін став менш адекватним у 2022-му, перестав сприймати українські реалії і глобальні світові реалії. Можливо, це зіграло і з ним, і з росією дуже злий жарт. В цій ситуації я можу наполягати – Україна точно переможе, з Україною зараз весь світ. І чим швидше росія визнає суверенітет України в рамках міжнародно визнаних кордонів, тим менше це буде мати руйнівні наслідки для росії», – резюмує Петро Порошенко.