Тримаємо кулаки за контрнаступ наших хлопців і робимо все для перемоги: Порошенко показав унікального робота, який вивозить поранених з поля бою

Петро Порошенко презентував унікальну зброю майбутнього – бойового робота, призначеного для евакуації поранених бійців з поля бою, а також транспортування боєкомплектів та виконання інших військових задач. Порошенко наголосив: сьогодні всі українці тримають кулаки і моляться за бригади, які беруть участь у контрнаступі.   

«Саме сьогодні ми хочемо побажати великого успіху нашим воїнам. Останній місяць наша команда говорила, що кожен українець має зробити максимум від нього залежного для того, щоби зробити успішним контрнаступ. Тримаємо кулаки за наших воїнів», – закликав п’ятий Президент.

«Сьогодні ми привезли в Україну зброю майбутнього. Це унікальний бойовий робот, який керується дистанційно. Це військова машина, яка стоїть на озброєнні трьох армій країн-членів НАТО – Естонії, Німеччини та Норвегії. Спільне виробництво Німеччини і Естонії. І сьогодні вперше ця бойова техніка майбутнього з’явилася в Україні. Ми думаємо, вона зробить потужний внесок для нашої перемоги», – говорить Порошенко.

Такий робот здатний забезпечувати і розміщення автоматичної 30-ти міліметрової гармати, і протитанкової системи включно з Стугною або Джавеліном, і розвідувальної системи включно з радаром.

«Але саме цей варіант – евакуаційний. Ми спільно з «Госпітальєрами» хочемо започаткувати проект «Журавель» на честь загиблого українського морпіха. Для того, щоб в умовах небезпеки для лікарів-евакуаторів робот міг під’їхати, забрати бійця, привезти за півтора, два чи п’ять кілометрів, щоб надати необхідну допомогу, коли рахунок йде на хвилини, і врятувати життя», – пояснює Петро Порошенко.

Засновниця батальйону «Госпітальєри», медик-доброволець, народна депутатка Яна Зінкевич говорить: «Ми будемо вивчати можливості цього робота евакуйовувати поранених з поля бою, з тих місць, які є важкодоступні і до яких важко добратися медикам як на транспорті, так і пішки. Будуть навчання для операторів цього робота, і сподіваємося, що наш проект вдасться реалізувати».

«Кожен з нас за останні тижні робив максимум можливого для того, щоб забезпечити бригади, які беруть участь у контрнаступі», – зазначає Порошенко.

«Сучасна військова техніка конче потрібна нашій армії. Ми пам’ятаємо, скільки радості у нас викликало відео корегування вогню з  БПЛА Poseidon, які є дуже необхідними для фронту. Сучасна і високотехнологічна зброя та техніка береже життя наших українських воїнів», – говорить військовослужбовець, відомий блогер Олексій Петров.

З 24 лютого структури Порошенка спрямували на підтримку ЗСУ понад півмільярда гривень. За ці кошти були придбані тисячі бронежилетів та кевларових шоломів, зброя, сотні автомобілів на потреби фронту, серед них бронемашини, вантажівки та пікапи, тепловізори, сотні дронів, електрогенератори, цифрові радіостанції, старлінки, військовий одяг, турнікети, натівські аптечки, системи очистки води, засоби для будівництва фортифікаційних споруд, пальне, продукти харчування.

Нещодавно п’ятий Президент повідомив про новий багатомільйонний контракт на закупівлю БПЛА оперативного рівня «Очі Арти». Перший комплект БПЛА вже надійшов у війська. Один з батальойнів ДШВ вже отримав 11 нових італійських бронемашин, куплених спрільно з волонтерами ГО “Справа Громад”. Для підрозділів ЗСУ також купили 350 дронів Autel. У Великій Британії законтрактовані понад дві сотні вантажівок Leyland DAF, перші партії вантажівок вже надійшли у бригади на передову.