Порошенко про нові проекти для ЗСУ: в пріоритеті протиповітряна оборона, парамедики, БПЛА і броня

Петро Порошенко анонсував нові проекти для підтримки Збройних Сил України. Як відомо, нещодавно Фонд Порошенка спільно з волонтерами ГО «Справа Громад» законтрактували велику партію БПЛА оперативного рівня на базі Poseidon.

«Звичайно, ми живемо нашими планами на майбутнє. Ми мріємо, щоб прискорити їх реалізацію. Але вже сьогодні я можу наголосити, що проект «Poseidon» з оперативними безпілотниками, який називається «Очі Арти»,  дозволяє нашій артилерійській розвідці по всьому фронтові бачити і знищувати російські склади боєприпасів, російські скупчення техніки і живої сили, російські штаби. Це – мрія, яку нам висловлюють підрозділи Збройних Сил України і оперативного рівня керування», – говорить Порошенко.

«Більше 200 вантажних військових автомобілів, більшість з яких буде використана як артилерійські тягачі, в тому числі і для західної натівської артилерії з боєприпасами, з кранами, які будуть вантажити. Це також проект, який коштує більше 2 млн фунтів. Під них вже отримана ліцензія. Ми обмежені лише можливістю перевезення зі складів тривалого зберігання Британії до України. І я закликаю наших партнерів, наших друзів: хто може допомогти з перевезенням з Британії до Польщі, до України, нам ваша допомога буде конче потрібна. Тим, хто має порожній зворотний рейс до України, прохання: вийдіть, будь ласка, на зв’язок до наших друзів зі «Справи Громад», – закликає Порошенко.

Найголовніше – рятувати життя українських воїнів, наголошує п’ятий Президент. Саме тому ще один важливий проект реалізується спільно з батальйоном парамедиків «Госпітальєри». «Проект називається «Журавель», він буде присвячений можливості евакуації з переднього краю», – розповів Порошенко про нового безпілотного робота THeMIS.  «Ми зараз його бронюємо. Ми вдосконалюємо систему управління. Я дуже дякую «Госпітальєрам», які зголосилися стати нашим партнером у цьому проекті», – говорить Порошенко.

«Ми будемо завозити і броньовані ambulance – евакуатори. Перша машина законтрактована і надійде до «Госпітальерів», – повідомив п’ятий Президент.

«Ми маємо величезний комплекс нашої співпраці, включно з тим, про що я не казав і поки що говорити не буду, з підтримкою наших Сил протиповітряної оборони. Ми це робимо з 2014 року без зайвого розголосу. Але це залишається серед наших пріоритетів», – говорить Порошенко. Загалом 80% проектів підтримки ЗСУ реалізуються без розголошення з огляду на питання безпеки – кажуть у «Справ Громад».  

«Ще будуть британські БМП Spartan, і на них вже отримані британські ліцензії. Чекаємо зараз транзитних ліцензій. І вони вже оплачені. А також тягачі для перевезення надважкої натівської бронетехніки», – повідомив Петро Порошенко.

«Ключове слово для нас – контрнаступ. Цим зараз живуть усі українці. Саме контрнаступ ЗСУ визначить подальший хід війни. А для успіху  потрібне ще більше ресурсів. Тому нам зараз належить підтримати наших бійців у критично важливих точках: і в місцях найгарячіших боїв, і у вузлах логістичних проблем. Це наше завдання. Завдання «Справи Громад»,  завдання «Братів по Зброї», вони зосередяться на його вирішенні. Доля України, доля кожного з нас вирішується тепер на фронті. Ми зробимо все, що в наших силах, щоб зміцнити ЗСУ перед вирішальними боями», – наголошує Порошенко.

За півроку після початку широкомасштабного вторгнення російської армії Фонд Порошенка, компанія «Рошен» та волонтери ГО «Справа Громад» передали у ЗСУ допомогу на суму майже 46 млн доларів США. За ці кошти були придбані тисячі бронежилетів та кевларових шоломів, зброя, сотні автомобілів на потреби фронту, серед них бронемашини, вантажівки та пікапи, тепловізори, сотні дронів, електрогенератори, цифрові радіостанції, старлінки, військовий одяг, турнікети, натівські аптечки, системи очистки води, засоби для будівництва фортифікаційних споруд, пальне, продукти харчування.

Долучитися до підтримки ЗСУ можна на сайті ГО «Справа Громад» https://spgr.org.ua/uk/