Порошенко про ядерний шантаж путіна: цього маніяка ніщо не врятує

Петро Порошенко в ефірі німецького телеканалу Deutsche Welle заявив, що шантаж це єдиний інструмент, який залишився в путіна для тиску на світ. П’ятий Президент закликав західних партнерів жорстко реагувати на ядерні погрози з кремля.

«путін – божевільний маніяк, він абсолютно неадекватний і вважає, що у нього є лише один інструмент для вирішення цієї ситуації – це шантаж. Він використовує безпековий шантаж, коли атакує Україну, він використовує енергетичний шантаж, і всі в Німеччині та в світі знають, що це означає. Він використовує шантаж голодом, блокуючи українські порти. Він використовує шантаж на Запорізькій атомній станції, і зараз він використовує ядерний шантаж», – зазначив п’ятий Президент.

«Хочу нагадати, що цей шантаж був присутній, коли Україна добровільно відмовилася від третього за величиною ядерного арсеналу у світі», – зауважив Порошенко. 

«Як ми можемо реагувати? путін не застосує ядерну зброю, якщо Захід однозначно заявить, що буде жорстка відповідь безпосередньо путіну. Це було б актом самогубства путіна, і оскільки путін боїться цього сценарію, це єдиний спосіб, яким ми можемо це зупинити», – пояснює Петро Порошенко. 

«Ми повинні приєднатися до декларації про ядерні держави світу, це була б швидка і рішуча реакція на атаку», – зазначив п’ятий Президент. «Ми в Україні не боїмося ядерної атаки. Сім місяців тому я залишався тут, коли російські танки були за 5 кілометрів від цього самого місця. І сьогодні ми не боїмося. Ніщо не врятує путіна», – наголошує Порошенко.