Чим більше вантажівок, тим більше БК, тим більше «бавовни»: Порошенко у Херсоні передав 10 DAFів у підрозділи ЗСУ

Петро Порошенко під час поїздки у звільнений Херсон передав 10 вантажівок DAF у підрозділи ЗСУ.  

«Такі дні, як сьогодні, дають ще більше мотивації привозити українським військовим багато техніки. А розуміння того, що ця техніка просто зараз підпалює росіян, додає оптимізму. Підсилили десантників, розвідників, піхотинців та ТрО, які зараз стоять на херсонському напрямку, вантажівками DAF. Вантажівок на фронті потрібно багато — тому їхали сюди колоною», – розповів п’ятий Президент.

«З Андрієм Підлісним та Олексієм Петровим ми знайомі давно. Саме від них дізнаюся, що з техніки потрібно, щоб зусилля ЗСУ на цьому напрямку були ще більш ефективними. Подякував хлопцям за захист, пообіцяли, що будуть випалювати русню та йти в наступ ще дужче», – написав Порошенко у Facebook.

5 автівок передали в бригаду десантників. «З цими хлопцями ми знайомі вже більше 8 років. Минула наша зустріч була ще в Миколаївській області. Тоді хлопці активно готувалися до повноцінного наступу, а ми підсилили їх вантажівками для перевезення боєкомплекту. Як бачите – підготовка пройшла не дарма. Хлопці одні з перших зайшли в Херсон, а результат їх роботи не встигли прибрати досі – купа спаленої та знищеної російської техніки», – зазначає Порошенко.

«Днями завезли їм ще 5 вантажівок DAF, щоб вони ще міцніше та потужніше нищили русню і йшли у наступ. Ми віримо і знаємо, що український наступ на Херсоні не закінчиться, що ми побачимо купу мертвих росіян і по інший берег Дніпра, а там і до Криму не далеко. Тому таких DAFів треба ще більше. Бо більше вантажівок – швидше привозять БК, швидше заряджають військову техніку і швидше наближаємо контрнаступ та перемогу. Яка точно буде нашою», – наголосив Петро Порошенко.

Як відомо, Фонд Порошенка та ГО «Справа Громад» законтрактували у Великій Британії понад 200 вантажівок Leyland DAF. Leyland DAF 45.150 — це повнопривідна п’ятитонна дизельна вантажівка, яка може оснащуватись лебідкою і перевозити все, що потрібно для фронту: боєкомплект, харчі, воду і пальне в бочках. Частина автомобілів обладнана кранами для завантажування великокаліберних боєприпасів.

Фонд Порошенка з 24 лютого спрямував на підтримку ЗСУ 1 млрд 650 млн грн. За ці кошти було придбано: бронежилети, кевларові шоломи, зброю (зокрема кулемети, снайперське обладнання та інше), пікапи, вантажівки, тягачі та бронемашини, тепловізори, дрони, прилади нічного бачення, електрогенератори, цифрові радіостанції, старлінки, військовий одяг, турнікети, натівські аптечки, системи очистки води, засоби для будівництва фортифікаційних споруд, пальне, продукти харчування (в тому числі велика кількість зерна і продуктові набори як для військових, так і для мешканців визволених міст).