У Херсоні влада перешкоджає роботі пекарні та волонтерського намету, депутати «Євросолідарності» готують звернення до Генпрокурора та ДБР – Ар‘єв

Народні депутати з «Європейської Солідарності» готують звернення до Генерального прокурора та ДБР за фактом перешкоджання надання гуманітарної допомоги мешканцям звільненого Херсону. Про це повідомив Володимир Ар’єв. 

«Влада Херсона прямо зранку почала війну проти гуманітарної допомоги. Спочатку поліція прийшла у встановлений нашими активістами намет для обігріву і поставила вимогу негайно згорнути. Бо він стоїть «у небезпечному місці». Весь Херсон зараз небезпечне місце, де по кількадесятків прильотів за день, але саме наш намет у небезпечному! Цинічно і підло. Владі плювати на те, що людям треба зігрітись, набрати гарячої води та зарядитись. Якщо гуманітарна допомога не від влади – то геть з міста», – зауважує Ар‘єв. 

«Далі було продовження історії з пекарнею. Місяць тому міська влада сама запропонувала місце в одній зі шкіл Херсона. Обладнання мало залишитись школі назавжди. Але після дзвінка одного Кірила з ОП, завимагали забрати пекарню і сьогодні міська влада закрила доступ до неї! Тупо і нахабно! З відчуттям безкарності і безвідповідальності, бо протестувати зараз не можна згідно із законом», – обурюється народний депутат.

«Зараз на місці борються наші активісти на чолі з Оксаною Погомій. А ми з колегами сьогодні відправимо колективне депутатське звернення до генпрокурора і ДБР. Факт свідомого саботажу херсонської влади і перешкоджання наданню гуманітарної допомоги є наочним», – повідомив Ар’єв.

«Це свавілля відбувається на фоні дуже потрібного і важливого візиту Зеленського у Вашингтон. Посадовці Херсона створюють негативний фон і роблять це свідомо. Наче спеціально підігрують ворогу нападом на центри надання гуманітарної допомоги. Бо, наприклад, в Миколаєві, допомогу приймають із вдячністю – там розуміють, що справа боротьби за Україну спільна, а не приватизована. І, якщо херсонська влада на чолі з головою Військової адміністрації Галиною Луговою не отямиться, не припинить перешкоджати, значить вона точно працює на агресора, руйнуючи спільні зусилля із захисту України та її громадян», – застерігає Володимир Ар’єв.

Як відомо, Фонд Порошенка з волонтерами ГО «Справа Громад» купили обладнання для пекарні у Херсон. В самому місті встановлено гуманітарний намет, де люди можуть зарядити телефони, зігрітися і отримати необхідну допомогу. Активістка ГО «Справа Громад» Оксана Погомій, яка координує проект, під час окупації Херсона залишилась у місті, підтримувала людей і була учасницею українського спротиву.