Особливе Різдво і молитва за перемогу: Порошенко у Святвечір з бійцями «десятки» привітав українців

Петро Порошенко у Святвечір разом з побратимами з 10-ї ОГШБр, яка воює на Донеччині, привітав українців із Різдвом Христовим. Порошенко відзначив, що цього року Україна має унікальну можливість двічі зустрічати Різдво. 

«Україна рухається в Європу, і більшість українців приймають рішення зустрічати Святвечір 24-го. Православна церква України схвалила це рішення і дозволила зустрічати тоді, коли вважаєш за потрібне. У мене порада: обов’язково зустріньте 24-го. І обов’язково зберіться 6-го. Це унікально, що ми можемо мати два Різдва», – говорить Петро Порошенко.

«Це Різдво особливе, бо народжується Христос і народжується українська нація. Вона народжується на фронті, в бліндажах, в окопах. Вона народжується в машинах волонтерів, які їздять на фронт. Вона народжується в очах дітей, які зараз переживають війну. І об’єднуюча сила українського народу творить дива і дивує світ. Різдво – це віра у Бога, і віра в Україну. Віра у те, що Україна відродиться», –  переконаний п’ятий Президент.

Колишній голова Тернопільської ОДА Степан Барна, який зараз воює у «десятці», говорить: «я закликаю усіх ставити ялинки, бо для цього ми тут стоїмо. Щоб Україна жила, щоб діти раділи кожному дню і хвилинам радості у Святий вечір і Різдво Христове».

Порошенко додає: «Дуже багато українців зараз за кордоном. Жінки, діти. Їхні тата, брати, сестри, чоловіки зараз знаходяться на фронті. Це – лише духовне єднання, але ми просимо у Господа, щоб ми перемогли». 

На східному фронті зараз дуже гаряче. Військові кажуть: за  кілька годин нарахували близько двохсот прильотів. Вороги гатять з артилерії, авіації, танків і мінометів. 

Боєць із позивним Кремінь розповідає одну з історій цієї війни, від якої стискає серце: «Спустився в підвал школи на Житомирщині, все розбомблене було, там діточки були. У мене були в кишенях, ну як зазвичай, пара «Снікерсів», пара «Баунті». І коли я цей «Снікерс» даю дитині, вони стають напівколом і починають його ножиком різати. Таке відчуття, що я їм дав, мабуть, найсмачніше, що в їхньому житті було. Вони замурзані… і я у 21 сторіччі спостерігаю цю картину… Я буду росіян бити до останнього, поки ми їх звідси не «попросимо» туди, звідки вони прийшли. Рийте яму глибше на Донбасі. Чим глибша яма, тим більше…», – «Тим більше вугілля», сміється у відповідь Степан Барна. 

«Едельвейси» кажуть: «на передовій все просто, ворог поряд, звідки стріляє, знаємо, роботу свою знаємо. А от чекати – це тяжче. Тому сил та наснаги дочекатися нас усіх живими та здоровими». 

Перемога і мир для українців – це найважливіше спільне бажання на всіх. Щоб кожен боєць повернувся додому, щоб родини знову були разом. «І щоб путін здох!», – каже Степан Барна.

«Помоліться за Україну, помоліться за українців, помоліться за нашу перемогу. І обов’язково помоліться за Збройні Сили України. Господь нас почує і дарує нам перемогу», – переконаний Петро Порошенко.